banner254

İnsan tacirleri ders almıyor...İki mülteci havasızlıktan öldü!

Van'da ihbar üzerine jandarma ekiplerinin bir ihbar üzerine durdurduğu araçta 72 kaçak göçmen yakalandı. Araçta ayrıca havasızlıktan ve sıkışıklıktan dolayı 2 göçmenin hayatını kaybettiği belirtildi.

İnsan tacirleri ders almıyor...İki mülteci havasızlıktan öldü!

Yaşanan onca faciaya rağmen insan tacirleri ders almazken, Van'da yine acı bir olay meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine harekete gecti. Ekiplerinin göçmen Kaçakçılığı yapılacağına dair alınan ihbarın değerlendirilmesi neticesinde, KOM Şube Müdürlüğü ve İpekyolu ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

YİNE FACİYA İLE SONUÇLANAN YOLCULUK

Jandarma ekipleri, İpekyolu ilçesi Köşebaşı - Bostaniçi mahalleleri güzergahında S.B. idaresindeki 65 AAS 904  plakalı minibüs sabah 05.05 sıralarında durdurdu. Durdurulan araçta  2'si havasızlık ve sıkışmadan dolayı ölmüş, 37 Pakistan, 33 Afganistan, 2 Irak uyruklu toplam 72 düzensiz göçmen yakalandı.

Yapılan takiple göçmen taşıyan araca öncülük ve gözcülük yapan, organizatör  Ç.Ö., Ş.H., H.Ö. ile 3 araç daha  yakalandı.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN HAYKIRIYOR: DURDURUN ARTIK.
VAN HAYKIRIYOR: DURDURUN ARTIK. - 9 ay Önce

VAN: ÜLKEMİZİN YURDA KAÇAK GİRİŞ KAPISI. HER HAFTA BU SİTELERDE MUTLAKA BİR HABER OLUR. BİR DE HABER KONUSU OLMAYAN DAHA PEK ÇOK KAÇAK GİRİŞLERİ OLDUGU TOPLUMDA KONUŞULUYOR. VAN'DA BİNLERCE DEĞİŞİK SİMA VAR, ÜLKEDE MİLYONLARCA VAR. NE OLACAK BÜ ŞEHRİN VE BU ÜLKENİN HALİ. KİM ÇÖZECEK, KİM İLGİLENECEK? BU İHMAL Mİ, GÖZ YUMMA MI, RANT AĞI MI NEDİR BİLMİYORUZ AMA BU TOPLUMA VE BU MEMLEKETE YAZIK OLUYOR. DURDURUN ARTIK, DURDURUN, DURDURUN, DURDURUN.

Haydaa hayret
Haydaa hayret - 9 ay Önce

Sigara mazot kaçırmak.. Yassak. İnsan kaçırmak öldürmek serbest. Ülkeye bak hizaya gel