Sosyal medya hesaplarını çalıp 3 milyon dolarlık vurgun yapan çete çökertildi! 37 gözaltı!

İstanbul merkezli 13 ilde sosyal medya hesaplarını çalarak paylaşım yapıp 27 kişiyi dolandırdığı tespit edilen ve tahmini olarak 3 milyon dolar haksız kazanç elde eden 37 şüpheli şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Sosyal medya hesaplarını çalıp 3 milyon dolarlık vurgun yapan çete çökertildi! 37 gözaltı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülke genelinde bazı sosyal medya uygulamalarını kullanan kişilerin hesaplarının çalındığı bilgisini aldı.

3 MİLYON DOLARLIK VURGUN

Harekete geçen ekipler, çalınan hesaplardan paylaşım yapan şüphelilerin bir borsa uygulaması üzerinden yüklü miktarda para kazandıklarını ifade ederek hesapta bulunan kişileri kandırıp, tahmini olarak 3 milyon dolar civarı dolandırıcılık yaptığını belirlendi.

27 KİŞİYİ DOLANDIRMIŞLAR

Bu yöntem ile 27 kişinin dolandırıldığı tespit edildi. Bugün İstanbul merkezli 13 ilde toplam 37 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler emniyete götürülürken, operasyonların sürdüğü öğrenildi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE