banner272

Van'da dolandırıcılara eş zamanlı operasyon…

Van’da polis ekipleri, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.

Van'da dolandırıcılara eş zamanlı operasyon…

Van’da polis ekipleri, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.  

 

Van merkezli Ankara ve Tokat illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, il merkezinde kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran şahısların olduğu yönünde gelen şikâyetler üzerine 3,5 aylık çalışma yapıldığı bildirildi. Çalışmalar sonucu şüpheli şahısların şu ana kadar tespit edilen mağdurlardan 1.814.000 TL nakit para dolandırdıkları, ayrıca Van’da medikal sektöründe faaliyet gösteren bir kişiyi 500.000 TL zarara uğrattıkları tespit edilmesi üzerine operasyon yapıldığı kaydedilen açıklamada, “Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce 17 Ocak 2018 günü Van Merkezli Ankara ve Tokat illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda Van 4, Ankara 1 ve Tokat 1 olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında, 3 adet tapu, 1 Adet av tüfeği, değişik çaplarda çok sayıda fişek, 19 adet CD, 4 adet video kaset, Taşınması yasak kesici aletler ve çeşitli dokümanlar ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerinin işlemleri devam etmektedir.” Denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 13:57
YORUM EKLE

banner269

banner260