banner272

Başkale'deki selde suya kapılan kadın konuştu: Her şeyimiz gitti!

Başkale'de bugün felaketi yaşayan Esenyamaç köyü sakinlerinden 22 yaşındaki bir kadın sel sularına kapıldı. Ölüm tehlikesi geçiren kadın kurtarılırken, taşkından yaralı kurtulan kadın yaşadıklarını anlattı.

Başkale ilçesi günlerdir etkili olan sel felaketini ciddi boyutlarda yaşarken o selde ölüm tehlikesi atlatan kadının görüntüleri gündeme bomba gibi düştü.

Başkale ilçesinde aniden bastıran sağanak nedeniyle meydana gelen sele kapılarak son anda kurtarılan kadın, yaşadığı dehşeti anlattı. İlçeye bağlı Esenyamaç Mahallesi’nde öğle saatlerinden sonra bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sağanağın sele dönüşmesi sonucu sulara kapılan boş bir minibüs ağaçlara takılarak dururken, 6 ev ise yıkıldı. Sel sularına kapılan ve vatandaşlar tarafından son anda yarı baygın şekilde kurtarılan Kader Yurtseven (22) ise yaşadığı dehşeti anlattı. Nefes almakta zorlanan ve uzun süre sonra kendisine gelen Yurtseven, evin en büyüğü olduğunu ve hayvanları almaya giderken sele kapıldığını ve hiçbir şeylerinin kalmadığını söyledi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.s
A.s - 2 ay Önce

Böyle haber yapmak ne kadar doğru? Kadının yüzü gözükmüyor çamurdan,canı için savaşırken boşanmışım demesi de Allah akıl fikir versin

banner269

banner260