banner211

Başbakan açıkladı! Tahir Elçi'nin yanındaki o tabancı kimin?

Başbakan Ahmet Davutoğlu Belçika’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan açıkladı! Tahir Elçi'nin yanındaki o tabancı kimin?

Açıklamasında Tahir Elçi'nin öldürülmesine değinen Davutoğlu cinayet sonrasında devleti eleştirenlere tepki gösterdi ve “Eğer teröristlerin polislerimize yönelik saldırıları olmasaydı muhtemelen bu acı olayların hiçbiri olmayacaktı” dedi. 

Önemli bir açıklama daha yapan Davutoğlu Tahir Elçi'nin cansız bedeni yanında görülen ve tartışma yaratan tabancayla ilgili olarak ise, “Bu tabancanın ilk polisimizi şehit eden teröristin elinde bulunan tabanca olduğu tespit edilmiştir.. Ve şehidimizin mübarek bedeninden çıkan merminin bu tabancadan çıktığı tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca olayın suikast nedeniyle olduğu yönünde bir ifadesi olmadığını belirten Davutoğlu, olayın sorumlusunun PKK terör örgütü olduğunu vurguladı.

Davutoğlu şunları da söyledi: "Daha olay olduğu anda hemen devleti suçlayan, dün Meclis kürsüsünde de hükümete ve devlete dönük 'katliam' vesaire gibi ifadeler kullanan siyasilere de dönük olarak da söylüyorum. Her olayda Ankara Garı'nda DEAŞ terör yapar, döner devlete 'katil' demeye kalkarsınız, Sayın Tahir Elçi hayatını kaybeder, ortada hiç bir delil yokken devlete hükümete bu işi mal etmeye kalkarsanız ve olayın hemen öncesinde şehit edilen iki polisimizin canını yok sayarsanız, onlara dönük hiç bir şey söylemeden sanki Sayın Tahir Elçi'ye dönük devletin bir provokasyonu varmış gibi bir tutum takınırsanız, bu hem ülkeye barış getirmez hem de siyasal anlamda bedeli olan bir tutumdur.

Eğer Diyarbakır'ın o tarihi Sur bölgesinde hendekler kazılmamış, terör faaliyetleri yapılmamış olsaydı şu anda bu canlarımız kaybolmadığı gibi o güzelim Diyarbakır'da herkes huzur içinde yaşıyor olacaktı. Bütün bu olayların sorumlusu terör olaylarını tekrar başlatan bölücü terör örgütüdür ve ona karşı mücadelemiz de kararlı bir şekilde sürecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 17:41
YORUM EKLE