banner211

Demirtaş Elçi'nin cenazesinde konuştu

Tahir Elçi'nin cenazesinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, saldırıyı bu kez 'devletsizlik' diyerek eleştirdi.

Demirtaş Elçi'nin cenazesinde konuştu

Diyarbakır'da gerçekleşen silahlı saldırıda öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için düzenlenen cenaze töreninde konuşan Demirtaş, "Önemli olan nasıl öldürüldüğümüz değil nasıl yaşadığımızdır. Bize halkımıza bağlılıkla ömrümüzü geçireceğiz. Tahir Elçi son saniyesine kadar barışı dilinden eksik etmedi. Biz yaşımızdan fazla cenazeler gördük. Bunu bir kader olarak kabul etmedik Elbet topraklarımıza barış gelecek biliyoruz. Bunda ısrarcı olacağız. Ahmet Arif'in dediği gibi; Budur katlimizin fermanı. Gerçekler budur. Gerçekler acıdır. Hakikati gizleyerek bir yere varamayacağımızı biliyordu Tahir Elçi. Çocuklarımız öleceklerse yataklarında eceliyle ölsünler diye kendimizi siper ettik. Bizi bu şekilde yıldıracaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Onlarca faili meçhuller ortaya atacak Başbakanımız" diye konuştu.

 

TAHİR ELÇİ'Yİ ÖLDÜREN DEVLETSİZLİKTİR

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası 'katil devlettir' diyen Demirtaş, Diyarbakır'daki olayı 'devletsizlik' diyerek eleştirdi. Demirtaş şöyle devam etti: "Seni halkımızın mücadele sevdasına emanet ediyoruz. Türk'ü ile Kürt'ü ile yüzbinler arkandan ağıt yakıyor. Gözün arkada kalmasın. Bu olayın tam olarak aydınlatılacağından şüphemiz var. Failler yakalanacak diye daha önceki olaylarda da içimiz rahat olmadı. Bu devlet hiçbir zaman hepimizin devleti olmadı. Devlet hepimizin olsun diye çok uğraştık, uğraşıyoruz. Ama Kürt halkı şunu da biliyor Tahir Elçi'yi öldüren devlet değil devletsizliktir."

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 12:25
YORUM EKLE