banner211

Jirki aşiretinden flaş PKK açıklaması: Hepsinin kellesini alacaktık!

Jirki aşiretinden yeni PKK açıklaması.. ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde kendisine düzenlenen sonucu yaralanan Jirki aşiretinin temsilcisi Tahir Adıyaman o anları anlattı.

Jirki aşiretinden flaş PKK açıklaması: Hepsinin kellesini alacaktık!

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK tarafından saldırıya uğrayan sonucu yaralanan Jirki aşiretinin temsilcisi olarak tanınan Tahir Adıyaman, saldırıyı gerçekleştiren örgütü mensuplarının sivilleri kalkan yaparak kaçtığını belirterek, "Eğer siviller olmasaydı hepsinin kellesini alacaktık. Ayağıma iki kurşun isabet etti, beni acilen başka bir araçla köye getirdiler.." dedi.

 

Şırnak Asker Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından ilçeye bağlı Ayvalık köyündeki evine dönen 65 yaşındaki adıyaman yaptığı açıklamada, PKK mensuplarının saldırısının, yalnızca Jirki aşiretine değil tüm bölge halkına yapıldığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olay günü yaşadıklarını anlatan Adıyaman, saldırının Ayvalık köyünden Beytüşşebap'a özel araçla gittikleri sırada Hisarkapı köyü yakınlarında yapıldığını ifade etti.

 

KIZ ÖĞRENCİLERİ DAĞA KAÇIRACAKLARDI

Adıyaman, "Biz yolda kaza olduğunu düşünerek teröristlerin durdurduğu araçlara yaklaşırken teröristler bizi fark etti. Geri geri uzaklaşmak istediğimiz sırada bize ateş etmeye başladılar. Arabamız bir kayaya çarptı, oğlum ve yanımdaki korumalarım ateşe karşılık verdi. Yaklaşık 10 dakika çatışma sürdü. Teröristler sivilleri kendilerine kalkan yapıp oradan gasbettikleri bir Otomobil ile uzaklaştı. Eğer siviller olmasaydı hepsinin kellesini alacaktık. Ayağıma iki kurşun isabet etti, beni acilen başka bir araçla köye getirdiler." diye konuştu.

 

 

PKK KORKTUĞU İÇİN GERİ ADIM ATTI

Olayın ardınadn PKK kanadının yaptığı açıklamayı da değerlendiren Adıyaman, olayın tüm çıplaklığıyla ortada olduğunu, teröristlerin kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarında da olayı itiraf ettiklerini belirtti. Adıyaman: "Biz 32 yıldır devletimiz ile beraberiz. PKK ile mücadelede 100'e yakın şehit verdik. PKK'nın ne dini var, ne imanı, bizi öldüreceklerdi. Öldüremediler sonra 'biz yapmadık' diyorlar. Şerefime yemin ederim ki biz biliyoruz kimin yaptığını. Korkularından inkar ediyorlar. İnkar etmesinler." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini arayarak "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğini anlatan Adıyaman, saldırının sadece kendisine değil, bölge halkına yapıldığını söyledi.

 

SALDIRI BÖLGE HALKINA YAPILDI

Aşiret olarak devletin yanında olmaya devam edeceklerini bildiren Adıyaman, "Türkiye'den, yurt dışından on binlerce 'geçmiş olsun' telefonu geliyor. Hakkari'den, Van'dan, İran'dan aşiret liderleri gelip 'geçmiş olsun' dediler. Bana yapılan saldırının tüm aşiretlere yapıldığını söylediler. Çözüm Süreci'nde de halk biraz gevşedi ancak herkes terörün yüzünü bir kez daha gördü. PKK halkın elinde ne varsa alıyor. Halka zulüm ediyor." şeklinde konuştu.

 

 

BARIŞ PKK BİTMEDEN GELMEZ

Örgütünden korkmadıklarını, sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Adıyaman, şunları söyledi: "Aşiret olarak biz devletimizin yanındayız, devletimize inanıyoruz. Her şeyi Allah'ın izniyle devletimiz yapar. Oğlum gitsin, kellem gitsin hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ne söz verdim, hiçbir zaman hainlik yapmam. Barış, PKK bitmeden gelmez. PKK, Türkiye Cumhuriyeti topraklarını terk etmeden bu memlekette huzur yok. Kim ne derse desin, hiçbir zaman isteklerini kabul etmeyeceğiz. PKK, asker ve polisin gitmesini istiyor, devlet buna izin vermez, bunlara fırsat vermez."

 

 

Ayvalık köyünden 11 Nisan'da Beytüşşebap ilçesine giden Tahir Adıyaman'ın içinde bulunduğu araca bir grup tarafından uzun namlulu silahlar ile ateş açılmıştı. Ayağından yaralanan Adıyaman, kaldırıldığı Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından helikopterle sevk edildiği Şırnak Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 19:10
YORUM EKLE

banner246