Çaldıran çöplüğü ıslah edilip yeşil alana dönüştürülecek!

Van Büyükşehir Belediyesi, Çaldıran ilçesinde vahşi depolama yapılan ilçe çöplüğünde ıslah çalışmalarına başladı. Çaldıran çöplüğünün üzeri toprak tabakasıyla kapatılacak. Aynı zamanda üstü kapatılan alanda herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek içinde belli noktalara da gaz bacaları yerleştirilerek ıslah çalışmaları tamamlanacak. Islah çalışmaların yapıldığı alana daha sonrada ağaçlandırma çalışması yapılacak.

Çaldıran çöplüğü ıslah edilip yeşil alana dönüştürülecek!

Çevre sağlığının korunması ve atıkların çevreye verdiği zararları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Entegre Tesisinin tam kapasite  devreye girmesiyle ilçelerdeki düzensiz çöp depolama alanlarını bir bir kapatıyor. Van kent merkezi ve ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını kapatan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Çaldıran-Doğubayazıt yolu üzerinde bulunan vahşi çöp toplama alanında çalışma başlattı.

Yaklaşık 5 dönüm arazi üzerinde bulunan Çaldıran çöplüğünün üzeri toprak tabakasıyla kapatılacak. Aynı zamanda üstü kapatılan alanda herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek içinde belli noktalara da gaz bacaları yerleştirilerek ıslah çalışmaları tamamlanacak. Islah çalışmaların yapıldığı alana daha sonrada ağaçlandırma çalışması yapılacak.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE