Başkan Şeylan, uzun zamandır yol sıkıntısı çeken 25 hanenin yol sorunu çözdü!

Çatak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yeni yol açma, dolgu ve stabilize çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başkan Şeylan, uzun zamandır yol sıkıntısı çeken 25 hanenin yol sorunu çözdü!

Bahçelievler Mahallesi Bahçıvan Sokak'ta araç ile ulaşım konusunda uzun zamandır çözüme kavuşmasını bekleyen mahalle yolu çalışmaları Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’ın girişimleri ve arsa sahipleri ile görüşmesi sonucunda kısa sürede tamamlandı. Yeni yol açma, kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Abdurrahman Şeylan yapılan çalışmalar hakkında Belediye Harita Mühendisi Mustafa Kaplan’dan detaylı bilgi alıp vatandaşlar ile sohbet etti.


Belediye Başkanı Şeylan konu ile ilgili yapığı açıklamada; “Bahçelievler Mahalle Muhtarı İrfan Bozdemir ve mahalle sakinleri tarafından bize yeni yol talebi geldi. 25 hane bulunan sokağımızda ikamet eden vatandaşlarımız yıllardır evlerine araç yolu olmaması nedeniyle patika yoldan eşyalarını taşımak zorunda kalıyorlardı. Çok büyük sıkıntılar çekildi. Sokağımızda arsası bulunan vatandaşlarımız ile görüşerek yol yapım çalışmalarına başlayıp kısa süre içerisinde tamamladık.

Yeni yolumuzun uzunluğu 600m, genişliği 3,5 metre, 65 metre uzunluğunda istinat duvarı, mekanik ve stabilize dolgusunu yapıp ulaşıma açtık. Yakın zamanda kilitli parke taşı yapacağız. Yapılan çalışmaların ardından Bahçelievler Mahallesi Bahçıvan Sokak’ta yol problemi ortadan kalkacak ve sokak sakinleri yeni yollarına kavuşmuş olacaklar. Tüm vatandaşlarımızın taleplerini imkânlarımız dâhilinde büyük bir hızla gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE