banner290

Çatak’ta 5 km’lik yayla ve arazi yolu çiftçilerin kullanımına sunuldu!

Van'ın Çatak ilçesinde Tarımsal Üretim ve Hayvancılığın Yaygınlaştırılması için Işınlı Mahallesinin 5 km yayla ve arazini yol açımı çalışması tamamlandı.

Çatak’ta 5 km’lik yayla ve arazi yolu çiftçilerin kullanımına sunuldu!

Çatak Belediyesi, kırsal mahallelerde tarım arazilerine ulaşımın sağlandığı yayla ve arazi yollarını açarak çiftçilerin ve üreticilerin arazilere ulaşımını kolaylaştırdı. Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “İlçemizin zorlu coğrafi yapısı nedeniyle vatandaşlarımız, yüksek dağlarda bulunan mera ve yaylalara ulaşımda kullanacakları bir yolun olmaması nedeniyle ulaşım sıkıntısı çekiyordu. Kırsal mahallelerde çiftçilerin arazi yolu talebini karşılamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz.

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı Çatak İşletme Şefliği ekipleri tarafından, arazilerine ulaşmakta güçlük yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ilçe merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Işınlı Mahallemizin yayla yolunda 5 km stabilize yol açma ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak çiftçilerimizin bu mağduriyetini ortadan kaldırdık. Çatak Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde her zaman çiftçimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE