Kanispi Şelalesi yeni yüzüyle ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunacak!

Çatak Belediyesi tarafından restore edilip turizme kazandırılan Kanispi Şelalesi yeni yüzüyle ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunacak.

Kanispi Şelalesi yeni yüzüyle ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunacak!

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Kanispi Şelale’sinde tamamlanan restorasyon çalışmalarını Başkan yardımcısı Cihan Yalçın’la birlikte ziyaret etti. Yeni Yüzüne kavuşan Kanispi Şelalesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Şeylan, “Vatandaşların piknik ve dinlenme ihtiyacını karşılayarak sosyal yaşamına katkı sunacak olan farklı güzellikleri içinde barındıran projemiz tamamlandı.

"Şelaleye yeni lanlar kazandırıldı"

Çatak’ın gezilecek görülecek yerlerinden başında olan Kanispi Şelalesi için Belediyemiz tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan restorasyon çalışmalarında kamelyalar, banklar, yeşil alan düzenlemeleri ve çocuk parkı bitti.

Başkan Şeylan: Herkesi bu eşsiz güzelliği keşfetmek üzere ilçemize bekliyoruz

Doğal yapıyı bozmadan güzelleştirmek ve zenginleştirmek adına önemli bir çalışmayı Belediye olarak tamamladık. Artık daha fazla turistin buraya gelmesini, bu doğa harikasını ziyaret etmesini bekliyoruz. Sadece hemşerilerimizin değil, dışarıdan gelen konuklarında vazgeçilmezi olacak. Herkesi bu eşsiz güzelliği keşfetmek üzere ilçemize bekliyoruz. " dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağdaş belediyecilik örnekleri
Çağdaş belediyecilik örnekleri - 3 ay Önce

Edremit ilçe belediyesi bu yıl her mahallede parklar yaparak onlarca yeni parkı mahallerine kazandırmalı. Tuşba ilçe belediyesi kendi mahallerine onlarca, İpekyolu ilçe belediyesi de kendi mahallerine onlarca yeni park ve yeşil alan oluşturmalı. Ayrıca Edremit ilçe belediyesi ayrıca Kocaeli parkından havaalanına kadarki yüzlerce dönümlük kıyı ve alanları park ve yeşil alan olarak düzenlemelidir. İpekyolu ilçe belediyesi havaalanından başlayıp iskeleye kadarki bütün kıyı ve açık alanları kesintisiz park ve yeşil alan olarak düzenlemelidir. Tuşba ilçe belediyesi 15 Temmuz parkından üniversiteye kadar uzanan kıyı ve alanları park ve yeşil alan olarak düzenlemelidir. Şehrin yeşil miktarı, oksijen oranı, park sayısı iki üç kat arttırılmalıdır. Mevcut parkların hiçbirisi de ihmal edilmeyip denetlenmeli, yenilenmeli, korunmalı, yeşillendirilmeli, sulanmalı ve temizlenmelidir. Yeni piknik ve mesire sahaları oluşturulmalıdır. En büyük belediyecilik hamlesi, en büyük çağdaş belediyecilik bu olacaktır.

Daha çok park, daha çok yeşil alan.
Daha çok park, daha çok yeşil alan. - 3 ay Önce

Şelale ve park tarafında ciddi bir ağaçlandırma, çiçeklendirme ve yeşillendirme de gerekiyor. 13 ilçemizde böylesi 130 park/yeşil alan/rekreasyon sahasının sadece 2022'de yapılması şarttır.