ABD başkanlığına seçilen Biden nasıl bir başkan olacağını açıkladı!

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, zafer konuşmasını Delaware eyaletinin Wilmington kentinde başkan yardımcılığına seçilen Kamala Harris ile birlikte yaptı. Biden, milyonlara seslenerek "Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum" diyerek nasıl bir başkanlık yapacağını anlattı.

ABD başkanlığına seçilen Biden nasıl bir başkan olacağını açıkladı!

Harris'in kendisini takdim etmesinin ardından ulusa seslenen Biden, Amerikan halkının kendisine duyduğu güvenden onur duyduğunu söyledi.

"BİRLEŞTİREN BİR BAŞKAN OLACAĞIM"

Biden, "Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum. Kırmızı ya da mavi eyalet olarak gören değil, sadece Amerika Birleşik Devletleri olarak gören bir başkan olacağım." ifadesini kullandı.

Harris'in kendisini takdim etmesinin ardından ulusa seslenen Biden, Amerikan halkının kendisine duyduğu güvenden onur duyduğunu söyledi."BİRLEŞTİREN BİR BAŞKAN OLACAĞIM"Biden, "Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum. Kırmızı ya da mavi eyalet olarak gören değil, sadece Amerika Birleşik Devletleri olarak gören bir başkan olacağım." ifadesini kullandı.

"BİRBİRİMİZE BİR ŞANS VERELİM"

Biden, "Başkan Trump'a oy verenlerin yaşadığı hayal kırıklığını anlıyorum. Ben de iki kez kaybettim ama şimdi birbirimize şans verelim. Şimdi, sert söylemleri bir kenara bırakma, tansiyonu düşürme ve birbirimizi dinleme ve kaydetme zamanı. Rakiplerimize düşmanımız gibi davranmayı bırakmak zorundayız, onlar düşmanımız değil, Amerikalı." diye konuştu.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE BAŞLATACAK

ABD'yi iyileştirme, koronavirüs ile mücadele etme, ekonomiyi iyileştirme, sistematik ırkçılığın kökünü kurutma ve iklim değişikliğiyle mücadeleye başlamanın zamanının geldiğini belirten Biden, salgınla mücadele planı kapsamında "Pazartesi günü, 20 Ocak 2021'de salgınla mücadele planımızı hayata geçirecek önde gelen bilim adamı ve uzmanlardan oluşan bir ekip kuracağım." dedi.

"DÜNYANIN SAYGI DUYACAĞI BİR BAŞKAN SEÇTİK"

ABD başkan yardımcılığına seçilen Kamala Harris ise ABD halkının birliği, doğruyu ve bilimi seçtiğini söyleyerek, birlikte daha iyi bir gelecek inşa edeceklerini belirtti. ABD'nin yeni bir güne başladığını söyleyen Harris, "Bu göreve gelen ilk kadın olabilirim ama sonuncusu olmayacağım." dedi. Önlerindeki yolun kolay olmayacağını belirten Harris, "Dünyanın saygı duyacağı bir başkan seçtik.' değerlendirmesinde bulundu.

HABERLER

YORUM EKLE

banner269

banner260