banner211

Rusya'dan vurulan uçakla ilgili flaş açıklama

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili açıklama yaptı. Rus Savunma Bakanı, "Angajman kurallarını ihlal etmedik. Pilotların akıbeti belirsiz" dedi.

Rusya'dan vurulan uçakla ilgili flaş açıklama

SURİYE Türkmen Dağı bölgesinde savaş uçağı düştü. Son dakika gelişmelerine göre sınır ihlali yapan savaş uçağını Türk jetleri vurdu. Genelkurmay sitesinden henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili açıklama yaptı. Son dakika yapılan açıklamada "Suriye'de uçağımızın düştüğü belirtildi. Angajman kurallarını ihlal etmedik, ihlal etmediğimizi kanıtlayabiliriz. Uçaktan kurtulan 2 pilotumuzun akıbeti de belirsiz" denildi.

 

RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN ACİL TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

Türkiye-Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesi üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Güvenlik Konseyi'ni acil toplantıya çağırdı.

 

RUSYA BÖLGEDE OPERASYON MU DÜZENLİYORDU?

Rus haber ajansı Tass, Suriye’de bugün Türkiye tarafından Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili, bölgede Rus uçaklarının da operasyon gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

Sabah saatlerinde Suriye sınırında bir Rus uçağının düşürüldüğü iddiaları Türk haber kaynakları tarafından verilirken, Rus Savunma Bakanlığı da Rus uçağının düşürüldüğünü doğrulamıştı.

 

Tass, uçağın düştüğü bölgenin Türkmen bölgelerine yakın olduğunu, Suriye yönetiminin bu bölgeyi yeniden kontrol altına almaya çalıştığını, karadan yürütülen operasyonlara Rus uçaklarının da destek verdiğini kaydetti.

Rus uçaklarının Suriye’de yürüttüğü operasyonlar dün Rusya Devlet Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından övülmüştü. Putin, İran’da yaptığı açıklamada “Pilotlarımızın Suriye’deki faaliyetlerini pozitif olarak değerlendiriyorum” demişti.

 

PİLOTLAR ATLADI

Cephedeki Türkmen kaynaklar, Türkiye sınırına çok yakın olan Suriye'nin Yamadi Köyü'nde kurulu çadırların üzerine düştüğünü pilotların paraşütle süzüldüğünü gördüklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 11:21
YORUM EKLE