banner211

Sina'da düşen Rus uçağı bombayla düşürülmüş!

Rusya Güvenlik Kurumu Başkanı (FSB), 31 Ekim'de Mısır'ın Sina yarımadasında düşen uçağın 'terör saldırısıyla' düşürüldüğünü söyledi.

Sina'da düşen Rus uçağı bombayla düşürülmüş!

FSB Başkanı Aleksander Bortnikov yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kesinlikle bir terör saldırısı olduğunu söyleyebiliriz. A321 model uçakla ilgili yapılan soruşturmada uçağın parçaları arasındaki kişisel malzemelerde 1 kilogramlık patlayıcı izine rastladık."PUTİN OLAYI TAKİP EDİYOR

Devlet Başkanı Vladimir Putin, uçağın düşürülmesinden sorumlu olanların bulunması için 'özel kuvvetler'e talimat vermişti.

Bu gelişme sonrası ise Savunma Bakanı ve Güvenlik Kurumu başkanları ile gerçekleştirdiği toplantının ardından, Rus uçağına yönelik eylemin sorumlularını cezalandıracaklarını söyledi.ÖDÜL VERİLECEK


Rusya, eylemi gerçekleştirenler hakkında bilgi verenlere 50 milyon dolar ödül vereceğini de açıkladı. NE OLMUŞTU?

Rus Hava Yolu Şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait Airbus-A 321 tipi uçak geçen Cumartesi günü havalandıktan kısa bir süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü. İngiltere ve ABD'den gelen açıklamalar, uçağın düşme nedeninin, "IŞİD'in uçağa yerleştirdiği bir bomba" olabileceği iddialarını güçlendiriyordu.

IŞİD uçağı kendilerinin düşürdüğünü açıklamıştı.


misir-ucak


KAYNAK-HÜR HABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 12:10
YORUM EKLE