banner211

Vali Bilmez, yeni atanan ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesiyle atanan ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi.

Vali Bilmez, yeni atanan ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi

Ali Paşa Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Vali Bilmez, yeni atanan müdürlerden sorumluluk alanlarında aktif, üretken ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi için özverili çalışmalarını istedi. İl genelinde eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda konuşan Vali Bilmez, “Eğitimcilere büyük görev düşüyor. Bu bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer. İyi yöneticilerle eğitimin kalitesi de artar. Onun için makamda oturan değil, alanda, okulları ziyaret eden yöneticilere ihtiyaç var. Sizler, sık sık okulları ziyaret edin, öğretmenlerin, öğrencilerin sıkıntılarını dinleyin. Öğretmenleri motive edin. Tek hedefimiz eğitim olmalı. Daha güzeli ortaya koymak için çaba göstereceğiz. Herkes taşın altına elini koymalı. Okul müdürleriyle sağlıklı iletişiminiz olsun. Belli aralıklarla bir araya gelmeniz lazım. Önceliğimiz her zaman eğitim olmalı ve her zaman eğitimle anılmalıyız” dedi.
Toplantıya Vali Bilmez’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ferhat Atar ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke de katıldı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okul yönetimlerine açık çağrı
Okul yönetimlerine açık çağrı - 1 yıl Önce

Hazır okullar tatilken bugünden itibaren Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçelerimizdeki BÜTÜN OKULLARIN sınıfları, sıra ve masaları, kapı ve pencereleri, merdiven ve koridorları, WC ve lavaboları, bahçe ve bankları kısacası bütün birimleri deterjan, yüzey temizleyici, köpük ve bol su ile yıkanıp temizlensin. Okullardaki fiziki eksikler ve ihtiyaçlar giderilsin. Bütün çöp kovaları boşaltılıp köpüklü suyla yıkansın. WC'lere tuvalet tasları bırakılsın. Tüm lavabolara sıvı sabunluklar takılsın. Okul bahçelerinde yeşillendirme, çiçek ve fidan dikimleri yapılsın. Okul bahçelerine çim ekilsin. Okul bahçelerine yeterli miktarda banklar konulsun. Banklar boyansın. İnsana verilen değer okulların tertibi, düzeni, temizliği, donanımı ve konforuyla ölçülür. Çocuklarımıza, gençlerimize ne kadar çok hizmet ve yatırım yapılırsa, ne kadar çok kaynak ayrılırsa yeridir. Çünkü onlar bizim en değerli varlıklarımız ve istikbalimizdir. İl ve ilçe milli eğitim yöneticileri ve okul yönetimleri bütün okulları tek tek elden geçirip temizliklerini, bakımlarını, ihtiyaç ve yenilemelerini bu iki haftada tamamlasınlar.

NOT: YUKARIDA BELİRTİLEN ÇALIŞMALARI YAPMAYAN OKULLARIN YÖNETİMLERİ CİMERE BİLDİRİLMELİ. VELİLER VE ÖĞRENCİLER BU KONULARDA DUYARLI OLMALI.

Nurhan yakın
Nurhan yakın - 1 yıl Önce

Valimize sonsuz teşekkür ederiz meb in eski müdürleri maalesef koltuklarında güç alarak ahkam kesiyorlardı

Özalplı
Özalplı - 1 yıl Önce

Yeni atanan tüm müdürlere tavsiyem Saray İlçe Milli Eğitim Müdürünü örnek alsınlar Okul İhaleleri hep aynı insanlara gitmesin

Osman AYŞİN
Osman AYŞİN - 1 yıl Önce

Yeni atanan ilçe milli eğitim müdürlerimize başarılar diliyorum. Hayırlı osun. Umuyorum ilimizin eğitim/öğretim sorunlarını paydaşlarıyla sahada çözeceklerine inanıyorum. Rabbim mahcup etmesi inşAllah.