banner211

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta yapılan AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? İşte sınava dair her şey.

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF sınav sonuçlarına dair merak edilen tüm soruların yanıtları...

AÖF SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
AÖF sınavının soruları ve cevapları sınavdan sonraki bir hafta içerisinde yayınlanıyor. Daha önceki yıllarda olduğu gibi sınav sonuçları da 15 gün içerisinde AÖF internet sitesinde erişime açılıyor..
 
AÖF FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?
 
Finaller 14 Ocak 2017 Cumartesi  ve 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılacaktır.
 
14-15 Ocak 2017 tarihlerinde yeni bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen öğrenciler 29 Kasım 2016 tarihine kadar sınav merkezi tercih işlemlerini yapmaları halinde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavına yeni sınav merkezinde girebilirler. 29 Kasım 2016 tarihinden sonra yapılan sınav merkezi tercihleri bir sonraki sınavlar için geçerli olacaktır.

 
AÖF not sistemi değerlendirmesinde değişiklik yapıldı. Uzun zamandır tartışma konusu olan AÖF sınavlarında artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Çoktan seçmeli Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 5 seçenekli test tipi sorularda, 4 yanlışın bir doğru cevabı eksiltmesi, AÜ Senatosunca karara bağlandı.
 
Bahar döneminde ise ilk vize 15 Nisan 2017 – 16 Nisan 2017 (Cumartesi-Pazar) günleri yapılacaktır. 2017’nin son finali ise 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde olacaktır.
 
Sınavlar bittikten sonra “tek ders sınavı” ise 15 Temmuz 2016 Cumartesi günü olacaktır.
 
YÖK SİSTEMİ DEĞİŞTİRDİ
 
Yüksek Öğretim Kurumu yeni sistem doğrultusunda 4 yanlış bir doğruyu eksiltecek. Bu sistem ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda kullanılmaktadır. Aynı sistem artık Açıköğretim’de okuyan öğrencielr için de geçerli olacaktır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, YÖK’in AÖF’te bir standart oluşturmak istediğini söyledi. Gündoğan, 2016 yılından itibaren bu sistem, usul ve esaslara göre yapılacağını, 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini ve ona göre sonuçların açıklanacağını dile getirdi. Bu sistemi sadece Anadolu Üniversitesi’nde değil tüm Açıköğretim Fakültelerinde olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 23:01
YORUM EKLE