banner211

Bakan Selçuk, okulların ne zaman açılacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ve yaz aylarında yapılacak telafi eğitimlerine ilişkin, "Doktorlar 'virüsün bulaşma tehlikesi azaldı' dediğinde okulları açacağız." dedi.

Bakan Selçuk, okulların ne zaman açılacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dijital ortamda yapılan 6'ncı 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşması'nın adresi Edirne oldu.

Bu kapsamda Bakan Selçuk, binlerce öğretmen ve aileleriyle videokonferans ve canlı yayınla bir araya geldi.

Buluşmada salgın sürecinde yaşananlar ve okullara geri dönüldüğünde gerçekleştirilmeyi bekleyen planlar gündeme geldi.

'İHTİYAÇ DUYANLARIN YANINDA OLUN'
Selçuk, salgın sürecinde eğitimde boşluğa izin vermedikleri için meslektaşlarına teşekkür etti. Selçuk, "Bu dönemde koruyucu ekipman, destek eğitimi gibi toplumun neye ihtiyacı varsa ilk koşan meslek gruplarından biri öğretmenler oldu." dedi.

Bakan Selçuk, meslektaşlarından bundan sonra da yardıma ihtiyaç duyanların yanında olmalarını istedi.

"PEK ÇOK FORMÜLE KARŞI SENARYOMUZ VAR"
Yaz aylarında yapılacak telafi eğitimlere ilişkin Bakan Selçuk, "Evlerinizde çalıştığınızı hazırlık yaptığınızı velilerinizle görüştüğünüzü biliyorum. Okullarımıza geri döndüğümüzde çocuklarımızın fiziksel sağlığını ve ruhsal sağlığını önceleyerek, eksikliklerimizi telafi edeceğiz. Ama bunu yaparken acele etmeyeceğiz. Eğer yüksek bir beklenti oluşturursak, çocuklarımız bu dönemden kaynaklanan eksiklikleri kendi eksiklikleri zannedebilir. Bizim için önemli olan çocuklarımız. Pek çok formüle karşı senaryomuz var." dedi.

"DOKTORLAR, TEHLİKE AZALDI, DEDİĞİNDE OKULLARI AÇACAĞIZ"
Öğretmenlerin kendi alanlarına ilişkin önerilerini paylaştığı görüşmede, Bakan Selçuk'u dinleyen çocuklar ise okulların açılmasını istedi. Selçuk, çocuklara "Doktorlar 'virüsün bulaşma tehlikesi azaldı' dediğinde okulları açacağız." diye yanıt verdi.

Bakan Selçuk, çocuklardan gelen 'teneffüste top oynama' tekliflerini de memnuniyetle kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yöneticiler okulları yenileyip eksik ve ihtiyaçları gözetmeli.
Yöneticiler okulları yenileyip eksik ve ihtiyaçları gözetmeli. - 13 ay Önce

Bakanlık hazır, öğrenciler hazır, öğretmenler de hazır. Peki okullar hazır mı? Mart ortasından bu yana okullar zorunlu tatilde. Haziran sonuna kadar üç buçuk ay tatil demek. Eylül ayına kadar altı ay tatil demek. Van'da hangi okulda sınıflar ve birimler boyandı? Hangi okulda kapı, pencere, lavabo, elektrik tesisatı ve su tesisatı arızaları giderildi? Hangi okulun bahçesinde toprak alanlar kazılıp yeşillendirildi? Hangi okulun bahçesinde ağaçlandırma ve çiçek dikimi yapıldı? Hangi okulda bahçeye banklar, kamelyalar konuldu ve hangi okulda mevcut bank, kamelya ve oturaklar bakımdan geçirilip tamir edildi? Vandaki hangi ilkokul, ortaokul ve lise binalarında sıra ve masalar bakımdan geçirildi veya yenilendi? Hangi okullarımızda yöneticiler, temizlik personelleri ve teknik personeller bu tatili yukarıdaki çalışmalarla dolu dolu geçirdi? Her veli, her öğrenci, her sınıf okulunu ve eksiklerini iyi biliyor. Dönüşte okul baştan sona değişmiş mi, yenilenmiş mi herkes gözleriyle görecek.