banner290

Ercişli öğrenciler Avrupa’daki stajlarını tamamladı!

Erciş ilçesinin projelerde ve yeniliklerde öncü okullarından biri olan Erciş Mehmet Murat İşler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bünyesindeki öğrencilerini erasmus kapsamında Avrupa’ya gönderirken, öğrenciler de İspanya ve Çekya ülkelerinde yaptıkları deneyim dolu stajlarını da tamamladı.

Ercişli öğrenciler Avrupa’daki stajlarını tamamladı!

ŞEHRİVAN HABER: HAKİM İNALÖZ


İlçemiz okullarından Erciş Mehmet Murat İşler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus + Mesleki Eğitim Projeleri “ Van Ercişli Gençler Mesleki Eğitimlerine İnci Değeri Katıyor” adlı proje kapsamında Avrupa’nın İspanya ve Çekya ülkelerinde 21 gün staj çalışması yaptılar. Elektrik ve Elektronik Teknolojileri öğrencileri ile Motorlu Araçlar Teknolojileri öğrencileri 21 günlük stajları sonucunda bilgilerini tazeleyerek iş deneyimi kazandılar.

SAĞLAM: AMACIMIZ GİRİŞİMCİ GENÇLER YETİŞTİRMEK

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan okul müdürü Veysel Sağlam “Ulusal ve uluslararası projelerde yer almak, sektörle iletişim içerisinde olmanın önemli adımlarından birini oluşturmaktadır. Çünkü öğrencilerimiz her yeni projede farklı şeyler öğrenerek günümüz dünya koşullarına ayak uydurmayı öğrenmektedirler. Meslek alanlarımızdaki güncel gelişmeleri takip ederek ve eğitim programlarımızı geliştirmek için çalışmalar yürüterek, en güncel bilgiyle donanmış, toplum ve ekonomi tarafından ihtiyaç duyulan niteliklere sahip, gelişmeye açık ve girişimci gençler yetiştirmek en önemli amacımız. Bununla birlikte, kurslar, seminerler, akran eğitimi yöntemleri, okul içi ve okul dışı aktivitelerle, öğrencilerimizi saygılı, ahlaklı, yardımsever, hoşgörülü gençler olarak yetiştiriyoruz. Stajyer öğrencilerimiz yurt dışında yaptıkları staj sayesinde kazandıkları mesleki deneyimleri ile ülkemiz de daha faydalı işlere imza atacaklardır. Mezun edeceğimiz öğrencilerin faydalı işler yapmaları bizi gururlandıracaktır.” Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 16:22
YORUM EKLE