banner211

TEOG YEP 2016 sonuçları MEB sorgulama ekranı

TEOG YEP 2016 yerleştirme puan sonuçları açıklandı.

TEOG YEP 2016 sonuçları MEB sorgulama ekranı

2016 TEOG YEP sonuçları açıklandı. Öğrenciler liselere girişte etkili olacak Yerleştirmeye Esas Puanları’nı (YEP) MEB'in sitesinden öğrenebilir. Ayrıntılar memurhaber.com'da.

TEOG Yerleştirme Puanları 2016 Yep sonuçları e-okul.meb.gov.tr ve meb.gov.tr'de erişime açılıyor. TEOG YEP sonuçları 2016 yüzdelik dilimlerle birlikte memurhaber.com'da.

 

 

Mlli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında düzenlenen ortak sınavlara giren ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin, liselere yerleştirmelerinde kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) açıkladı. ÖğrencilerMEB'in sitesinden YEP’lerini öğrenebilir.

 

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

2016 TEOG YEP SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

TEOG kapsamında devlet liselerine yerleştirme işlemleri için tercihler 15-25 Temmuz arasında yapılacak. Yerleştirmede öğrenciler 25 okula kadar tercihte bulunabilecek. Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e­okul.meb.gov.tr  internet adresinden  veya herhangi bir ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek. Tercihler mutlaka ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüklerine onaylatılacak.

 

 

ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRANLAR TERCİH YAPAMAYACAK

TEOG sistemi kapsamında yapılan merkezî sistem ortak sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanarak özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler tercihte bulunamayacak. https://e­okul.meb.gov.tr  internet adresinden tercih işlemleri için giriş yapıldığında, tercih işlemleri ekranında, “Tercih yapmak istiyorum” ve “Özel okula kayıt yaptıracağım tercih yapmayacağım” butonlarının seçenek olarak sunulması sağlanacak.

 

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

“Özel okula kayıt yaptıracağım tercih yapmayacağım” butonunu işaretleyen öğrenciler tercih hakkını kullanmış sayılacak, ancak yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekler. 8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin devlet liselerine yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacak. Yerleştirme sonuçları 8 Ağustos’ta ilan edilecek.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 14:02
YORUM EKLE