Van FİLO’nun 1-E sınıfı öğrencilerinden unutulmaz 10 Kasım anması!

Şehit Jandarma Yarbay Yusuf Turgut İlkokulu (FİLO) 1-E Sınıf öğretmeni Şenay Bahçe, öğrencileriyle birlikte 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve başkomutan Atatürk’ün ölüm yıl dönümü anısına Türkiye’nin dört bir yanında törenler ve etkinlikler gerçekleştirildi. 10 Kasım gününü kapsayan Atatürk Haftası ise Atatürk yurt genelinde anılırken, etkinlikleri ile her defasında adından söz ettiren Şehit Jandarma Yarbay Yusuf Turgut (FİLO) İlkokulu öğrencileri bir kez daha farkındalık yarattı. Yaptığı etkinlik ve çalışmalar ile dikkat çeken okulun 1-E Sınıf öğretmeni Şenay Bahçe öğrencileri ile unutulmaz bir tören hazırladı. Öğretmen ve öğrenciler en dikkat çeken etkinliklerden birisine daha imza attı.

ÇELENK BIRAKIP ATATÜRK’ÜN SÖZLERİ İLE ONU ANDILAR

1-E sınıfının minik öğrencileri, öğretmenleri Şenay Bahçe ile birlikte haftalardır hazırlığını yaptığı etkinliği okul önünde bir törenle gerçekleştirdi. Tören öğrencilerin siyah bir çelenk ile tören alanına gelmesi ile başlarken akabinde tüm öğrencilerin çelenk önüne karanfil bıraktığı bir seremoni ile devam etti. Siyah kıyafetleriyle okul önünde yapılan törende öğrenciler Atatürk’ün ağzından ona dair cümleler okuyarak anma etkinliğine bizzat katıldı. Şenay öğretmen ve öğrencilerinin anma töreni duygusal anlar yaşatırken okul öğrencileri bu anma ile hafızalara kazınan bir etkinliğe daha imza atmış oldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 12:01
YORUM EKLE