banner272

Yeni sistem kuruldu! Eğitim için destek verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),okullardaki temas veya vakaları takip edebilmek için Kovid-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi kurdu.

Yeni sistem kuruldu! Eğitim için destek verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Öğretmen ve yöneticiler, desteğe ihtiyaç duydukları iletişim merkezini arayarak yardım isteyebilecek.  6 Eylül’den itibaren aktif olacak merkez, okullardan gelecek çağrılara anında cevap verecek. Bu uygulama sayesinde ise okullarda olası temaslar ve vakalar izlenebilmiş olacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TÜM İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre yarın başlayacak olan yüz yüze eğitimin daha kesintiye uğramaması için tüm imkânlarını seferber ettiği duyuruldu. Yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının, okullardaki tedbirler ile olası temas veya vaka durumunda izlenecek yolların takibi amacıyla Kovid-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi kurduğu kaydedildi.

GELEN ÇAĞRILARA ANINDA CEVAP VERİLECEK

Bakanlıktan yapılana açıklama şu şekilde: ‘Yarından itibaren devreye alınacak merkez, okullardan gelecek çağrılara anında cevap vererek gerekli yardım ve yönlendirmeyi yapacak. Öğretmen ve yöneticiler, MEBİM'in 444 0 632 numaralı telefonunu arayacak. MEBİM okullardan gelen çağrıları otomatik olarak Kovid-19 Merkezine yönlendirecek. Yardım talep edilen konuya göre merkez, daha önce hazırlanan rehber, kılavuz ve algoritma uyarınca gereken yardım ve yönlendirmeyi yapacak. İhtiyaç halinde, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Kovid-19 Danışma Kurulunun da görüşleri alınacak.’

HABER365

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 12:51
YORUM EKLE

banner269

banner260