banner254

Yıl 2018 ve çocuklar konteynerde Eğitim görüyor!

Van’ın Tuşba İlçesinde bulunan Dibekdüzü İlk Okulundaki öğrenciler 2 yıldır zor şartlar altında konteynerde eğitim görüyor. Öğrenci velileri çocuklarının yaşadığı bu sorunu milli eğitim müdürlüğüne gelerek dile getirdi.

Yıl 2018 ve çocuklar konteynerde Eğitim görüyor!

ŞEHRİVAN ÖZEL: MERAL YILDIZ-  Van’ın Tuşba İlçesinde bulunan Dibekdüzü İlk Okulunun birinci ve ikinci sınıf öğrencileri 2 yıldır konteynerde eğitim alıyor. Zorlu kış şartlarının yaşandığı bölgemizde hala konteynerde eğitim alan öğrenci velileri bu durumun son bulması için milli eğitim müdürlüğüne gelerek yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi. Yaklaşık 15 kişiden oluşan öğrenci velileri sabah saatlerinde milli eğitim müdürlüğüne gelerek milli eğitim müdür yardımcısı ile görüştü. Okullarındaki sıkıntıyı bire bir müdür yardımcısına aktaran veliler, mağduriyetin son bulması için yardım talebinde bulundu. Milli eğitim müdür yardımcısı yaşanan mağduriyeti yerinde görmek için köye geleceklerini ifade ederek, yeni bir okul için bütçe ayrılmadığını söyledi.  

 

 

“ENDİŞELENİYORUZ”

 

Görüşme sonrası Şehrivan Gazetesine demeç veren öğrenci velilerinden Türkan Kara, “Çocuklarımız iki kıştır konteynerde eğitim görüyor. Konteynerde havasızlık oluyor sürekli. Elektrikli soba ile ısıtılıyor. Haliyle de ısınmayla birlikte bir koku oluşuyor. Çocuklarımızda bundan rahatsız oluyor. Sonuç olarak çocuklarımız hastalanıyor. Bizde endişeleniyoruz. Çocuklarımız daha temiz ortamda eğitim görsün istiyoruz. Bizde sorunlarımızı gelip direk anlatmak istedik. Müdür yardımcısıyla oturup sıkıntımızı anlattık. Gelip köyde okula bakacaklarını söylediler. Ancak yeni bir okulun yapılması için bütçe ayrılmadığını da eklediler.” Dedi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 06:34
YORUM EKLE