banner211

YÖK'ün formasyon kararı değişebilir!

Formasyon'da ek kontenjan gelebilir

YÖK'ün formasyon kararı değişebilir!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gereğini yapma sözüyle başlayan ve bu ilanı takip eden bir hafta içerisinde 15 bin konetenjan ile YÖK tarafından açıklanan PedagojikFormasyon sertifika programları bu uygulamayı bekleyen 600 bin genci tatmin etmekten çok uzak kalınca konu demokratik protestolarla gündemde tutulmaya devam edildi. Türkiye çapında gerek üniversitelere gerekse YÖK binasına her gün giden binlerce Fen Edebiyat fakültesi öğrencisi ve mezunu yarım milyonun üzerinde talebe 15 binlik formasyon cevabını kabul etmediklerini, adil bir çözüm istediklerini haykırıyor. Gençlerin talebini ilk duyan merciiler üniversiteler oldu.

ARTIK ÜNİVERSİTELER ÖĞRENCİNİN YANINDA

Tepki ve talebi değerlendiren bir çok üniversite resmi internet sitelerinden gençlerin 2016 yılı için Pedagojik Formasyon taleplerini ve ihtiyacı gördüklerini, buna paralel olarak YÖK'e kontenjanın artırılması için başvurduklarını ilan etti. Söz konusu üniversitelerin sayısı her geçen gün artıyor. Sosyal medyada bir arada olmaya devam eden Formasyon gönüllüleri ise taleplerini demokratik yollardan aramaya devam ediyorlar. 


YÖK'TE ÇALIŞMALAR VAR, BU HAFTA KRİTİK

Öte yandan edinilen bilgiye göre üniversitelerden gelen başvuruların Yüksek Öğretim Kurumu YÖK'te de olumlu yönde bir hareketliliğe neden oldu ve kontenjan artırılması için bazı toplantıların yapıldı. YÖK'ün son viraj olarak görülen bu hafta içerisinde yeni kontenjan rakamlarını açıklayabileceği belirtiliyor.

(Kaynak: Hürhaber)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 17:31
YORUM EKLE