banner290

Altın fiyatları uçtu, İslam Memiş 'fiyatlar patlayacak' dedi tarihi verdi!

Altın fiyatları uçtu, İslam Memiş 'fiyatlar patlayacak' dedi tarihi verdi!

Altın fiyatları uçtu, İslam Memiş 'fiyatlar patlayacak' dedi tarihi verdi!

Dün ons fiyatına paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü 1.018 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.024 lira seviyesinde işlem görüyor. Peki yükseliş devam eder mi? Uzmanlar ne diyor? Altının gram fiyatı, yeni güne  yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışının üzerinde 1.024 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.680 lira, Cumhuriyet altını da 6.860 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,5 artışla 1.774 dolardan işlem görüyor. Analistler, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Çin ile egemenlik ihtilafındaki Tayvan'ı ziyaret etmesinin ardından artan jeopolitik risklerin altın fiyatlarını desteklediğini ifade etti.

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş de, altın fiyatlarına ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu ve şunları söyledi:

-Piyasada imkansız diye bir şey yok. Teknik olarak kısa vadeli öngörülerim var. Dolar TL kurunda  Ağustos ayında 17,30 gerilemenin mümkün olabileceğini tahmin ediyorum. Şuandaki ekonomik koşullara baktığımızda en iyi seviye bu. 

-Haziran ayında uyarılarda bulundum. Temmuz-Ağustos tatil aylarıdır yüksek beklenti içine girmeyin. Temmuz'u geride bıraktık. Ağustos'ta aynı bant aralığında. Biraz daha orta vadeye baktığımızda Aralık ayıda 20-21 lira olma ihtimalini görüyorum.

-Anlık gelişmeleri göz önünde bulundurmak lazım. Onlarca kişiyi dinleyin ama bildiğinizi yapın.  Şuanda eldeki altınları fizikiye çevirirken ekran ve piyasa fiyatının birbirinden ayrı olduğu bilinecek. 

-Gram tarafında geri çekilme olabilir bu sizi panikletmesin. Geri çekilmeler sizi ürkütmesin son bir şans olacak. 1000 lira seviyesi altına sarkmalar ilave için son şanstır.

-Eylül ayı itibari ile emtia fiyatlarının yatırımcısına alım fırsatı vermeden agresif yükseliş trendinde olacağını düşünüyorum

-Emtia fiyatlarının patlamasını bekliyorum. Gümüş tarafında da zirveler bekliyor olacağım.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE