banner254

Altın haftaya rekorla başladı! İşte güncel fiyatlar

Cuma gününü 317 liradan kapatan altının gram fiyatı haftaya rekorla başladı. Saat 10.15 itibariyle 330 liranın üzerine çıkan gram altın, tarihin en yüksek seviyesini gördü. Gram altın saat 10.20 itibariyle 329 liradan işlem görüyor.

Altın haftaya rekorla başladı! İşte güncel fiyatlar

Yükselişini hızla sürdüren altının gram fiyatı her gün yeni bir rekor kırıyor. Geçtiğimiz haftayı 317 liradan tamamlayan gram altın, yeni haftaya rekorla başladı. Saat 10.15 itibariyle 330 lirayı aşan gram altın, tarihin en yüksek seviyesini gördü. Gram altın saat 10.20 itibariyle 329 liradan işlem görürken, aynı dakikalarda çeyrek altın 537 liradan, cumhuriyet altını da 2.223 liradan satılıyor.

YÜZDE 4'LÜK PRİM YAPTI
Geçen hafta her gün yeni bir rekor kıran altının gram fiyatı Cuma gününü 317 liradan tamamlamıştı. Küresel piyasalardaki hareketle birlikte haftaya rekorla başlayan gram altın, yüzde 4'lük prim yaptı.

KORONAVİRÜS ETKİLİYOR
Yatırımcıların güvenli liman olarak gördüğü altın Çin'de ortaya çıkan ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılan koronavirüs salgınıyla da güç kazanıyor. Dünya üzerinde ticareti yavaşlatan koronavirüs altın fiyatlarını yükseltiyor. Dünyadaki ticari kaygılar nedeniyle de altına olan talep her geçen gün artıyor.

SON DAKİKA

YORUM EKLE