banner211

Altın Yatırımcılarına Tavsiye: Yastık Altında Tutun!

Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, salgın süreci boyunca altın fiyatlarının yükseleceğini ve vatandaşlara altınlarını yastık altında tutmalarını önerdi.

Altın Yatırımcılarına Tavsiye: Yastık Altında Tutun!

Yaşanan koronavirüs pandemisi sürecinde vatandaşların en fazla yatırım kaynağı durumuna gelen altın fiyatları geçen aylarda en yüksek düzeye  ulaştı.

Son zamanlarda altın fiyatlarındaki hareketlenme de vatandaşların aklına 'acaba' sorusunu getirdi.

Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Arıyürek, salgının sürdüğü zaman boyunca altın fiyatlarında meydana gelen artışın süreceğini dile getirdi.

Arıyürek, Altının uzun zamanda para kazandıran bir yatırım aracı olduğunu belirtirken, yatırımcılarının altınlarını yastık altında saklamaları gerektiğini söyledi.

'HİÇ PANİĞE KAPILMASINLAR'

Arıyürek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Kurban Bayramından sonra altına yoğun bir talep oldu ve altının fiyatı 520 liraya kadar çıktı. Bir süre sonra altında iniş oldu. Altına yatırım yapan vatandaşlarımız, gramı 460 liraya indi diye paniğe kapılmamaları gerekiyor. Altın uzun vadede para kazandıran bir yatırım aracıdır. Altın pandemi dönemi başladığı zaman gramı 315 lirayken, dükkanlarımızı kapattık. Bir ay sonra dükkanlarımızı açtığımızda, altının fiyatı 380 lira oldu. Virüs devam ettiği müddetçe altın fiyatları hep yükselecek. Uzun vadeyi baz aldığımız altın hep yükselecek. Çünkü altının kırdığı rekorları hep tazelediğini gördük. Uzun vadede altın kazanacak. Vatandaşlarımız bizden veya bankadan altın almışlarsa, düştü diye hiç üzülmesinler, mutlaka çıkacak. Hiç paniğe kapılmasınlar. Altınlarını ellerinde tutsunlar.'

'BANKALARDA RAKAMI ÇOK YÜKSEK TUTUYORLAR'

Altın alışına hırsızlık hadiseleri nedeniyle bankalar tarafından yapıldığını belirten Başkan Arıyürek, 'Vatandaşlarımızın bankalara yönelmesinden sebeplerinden biri hırsızlık olaylarının Türkiye'de fazla olması. O yüzden insanlar altın alış-satışlarını bankalardan yapıyorlar. Bankalarda aradaki rakamı çok yüksek tutuyorlar. Yüzde birlik bir vergi var, ama o verginin de üzerinden emtia vermedikleri halde çok yüksek fiyatla alıp satıyorlar. Bizde ise öyle bir şey yok. Daha düşük fiyattan alıp satıyoruz' şeklinde konuştu. HABER365

YORUM EKLE