banner290

Borcu olan herkesi ilgilendiriyor… 60 ay taksit 0 faiz! Ziraat Bankası müjdeyi duyurdu: son tarihe dikkat

Ziraat Bankası, kredi borcu takibe düşen çiftçiler için ödeme kolaylığı sağlayacak. 30 Kasım 2021'e kadar takibe düşen çiftçi kredileri 31 Mart'a kadar tek seferde ödenirse faiz alınmayacak.

Borcu olan herkesi ilgilendiriyor… 60 ay taksit 0 faiz! Ziraat Bankası müjdeyi duyurdu: son tarihe dikkat

Ziraat Bankası'ndan gelen son dakika haberine göre kredi borcu takibe takılan çiftçiler için ödeme kolaylığı müjdesi geldi. Tek seferde ödeme yapacaklar için faiz alınmayacak. Ödemede güçlük çekenler için ise 60 aya kadar faizsiz ödeme kolaylığı sağlanacak. Ziraat Bankası, tarımsal faaliyette bulunan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğine ek olarak, ödeme güçlüğü yaşayan tarımsal kredi borçlusu müşterilerine de ödemelerini kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor.

FAİZSİZ ÖDEME İMKANI

Söz konusu ödeme kolaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, “Bu imkân ile 30.11.2021 tarihinde takip hesaplarında borcu bulunan tarımsal kredili müşterilerin, takipteki tarımsal kredilerine yönelik ödeme kolaylığı sunuluyor. 31.03.2022 tarihine kadar sürecek uygulamada, takip hesaplarında bulunan tarımsal kredi borcunun tek seferde kapatılması halinde, kredilerin takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için, temerrüt veya başka herhangi bir ad altında faiz talep edilmeyecektir.

60 AYA KADAR TAKSİTLENDİRİLECEK

Takipteki tarımsal kredinin tek seferde ödenmesi imkânı bulunmaması halinde ise cari kredi faiz oranlarından hesaplanacak toplam borç, tarımsal faaliyetine devam eden müşterilerin gelir elde etme dönemlerine uygun şekilde faizsiz olarak 60 aya kadar taksitlendirilebilecektir” dedi.

31 MART'A KADAR GEÇERLİ

Ziraat Bankası’nın takipte tarımsal kredi borcu bulunan müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirdiği bu uygulama, 31 Mart 2022 tarihine kadar geçerli olacak. 30.11.2021 tarihinde tarımsal kredilerden kaynaklı takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşteriler uygulamadan faydalanabilecek.

Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edecek olan Ziraat Bankası, tarım sektöründe kredi kullanmış olup ödeme güçlüğü sebebiyle takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşterilerimize büyük bir ödeme kolaylığı sağlamıştır. Ödeme kolaylıklarından faydalanmak isteyen müşterilerimizi Şubelerimize bekliyoruz” dedi.

HABER7

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayat pahalılığı
Hayat pahalılığı - 5 ay Önce

Ocak ayında 4 kişilik bir ailenin YOKSULLUK SINIRI =
MEMUR-SEN'E GÖRE = 10.939 TL
TÜRK- İŞ'E GÖRE = 13. 843 TL oldu.
Yani sekiz nüfuslu bir aileye ayda en az 22 BİN TL gelir gerekiyor. İşte hayat pahalılığının geldiği nokta bu.