Devletten gençlere büyük yatırım teşviği! 3 yıl 0 vergi ve 1 sene prim teşvikinden faydalanma

Genç girişimcilerin vergi ve primlerini Hazine karşılandığı bilgisi genç girişimcileri harekete geçirdi. İlk kez kendisine ait bir işyeri açan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na Bağ-Kur'lu olarak kayıt yaptıran 18-29 yaş arasındaki gençlerin 1 sene boyunca Bağ-Kur primleri devlet tarafından ödeneceği belirtildi.

Devletten gençlere büyük yatırım teşviği! 3 yıl 0 vergi ve 1 sene prim teşvikinden faydalanma

Girişimci gençler 3 sene vergi ve 1 sene prim teşvikinden yararlanabileceği son dakika gelen haberle bildirildi. Girişimci gençler için birçok devlet desteği sunulmaktadır. Bunlar arasında ise şimdi vergi ve prim kolaylıkları başı çekiyor...Senelik 14 bin 810 TL avantaj sağlanacağı belirtildi.

75 BiN LİRA SINIRI

İlk kez bir gelir vergisi mükellefi olarak işyeri açan 18-29 yaş arası gençler için 3 senelik bir vergi istisnası da bulunuyor.. İlk kez işyeri açan ve vergi mükellefi olan gençler 3 vergi senesi boyunca kazançlarının 75 bin liralık kısmı için gelir vergisi ödemiyor.. 75 bin lira matrah beyan eden girişimcinin cebinde kalacak miktar senelik on beş bin üç yüz kırk TL seviyesinde bulunuyor..

BABASININ İŞİNİ YAPANA DA VAR

Bir işletmenin yahut mesleki faaliyetin devralınması halinde, teşvikten faydalanabilmesi için devralınan kişinin eş veya üçüncü dereceye kadar akraba olmaması gerekiyor. Ölüm dolayısı ile 29 yaşını doldurmamış eş ve çocuklar tarafınca işletmenin veya mesleki faaliyetin devralınması halinde ise 3 sene süre ile vergi teşviği uygulanacak.

GENÇLER HAREKETE GEÇTİ

Gelen son dakika haberine göre, devletin genç girişimcilere bu şekilde destek olması pek çok genç tarafından sevinçle karşılandı. Ülke genelinde ruhunda girişimcilik olan bütün gençler haberin detayını merak ediyor.

KİMLER YARARLANACAK?

1- Ticari, zirai ve mesleki faaliyette bulunanlar

2- 18 yaşından büyük 29 yaşını doldurmamış olanlar.

3-  Kira, menkul ve başka kazancı olmayanlar

4-  Kurduğu işte kendi çalışanlar...

HABER365

YORUM EKLE

banner269

banner260