Dolar bir gecede rekor seviyelere çıktı! Bakan Elvan’dan dolar açıklaması

HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika flaş açıklamalar geldi. Gece yarısı çekilen dolar operasyonunun etkileri sürerken Bakan Elvan, "Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak" dedi.

Dolar bir gecede rekor seviyelere çıktı! Bakan Elvan’dan dolar açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan son dakika flaş açıklamalar geldi. Bakan Elvan, "Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak" dedi. İşte Bakan Elvan'ın açıklamasından satır başları...

- Uygulamakta olduğumuz 'enflasyonda düşüşü önceliklendiren' makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir.

- Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz.

- Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsiyoruz.

- Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejimine kararlılıkla devam edilecek.

- Reform paketimizde yer alan eylemler, yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır.

İNTERNET HABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 09:02
YORUM EKLE