banner290

EYT'de yeni gelişme! Bakan Nebati EYT’de gelinen son noktayı açıkladı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için geri sayım başladı. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in tek formül olduğunu duyurmasının ardından bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den geldi. İşte son dakika EYT haberinin detayları…

EYT'de yeni gelişme! Bakan Nebati EYT’de gelinen son noktayı açıkladı!

EYT'liler ile ilgili dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren EYT düzenlemesi için çalışmalar devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yeni bir açıklama geldi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvnelik Bakanı Vedat Bilgin, 'Masamızda sadece bir tane EYT formülü var' açıklamasını yapmıştı.

BAKAN NEBATİ DUYURDU! 'ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve öğretmenlerle ilgili düzenlemeler konusunda ilgili bakanlıklarla koordineli çalışmaların devam ettiğini belirtti.

'BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN'

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt vererek, "Sayın Kılıçdaroğlu, bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığı'mız ile birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin." değerlendirmesinde bulundu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE