banner278

Gram altın fiyatı ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar?

Merkez Bankası'nın faizi yüzde 18'den yüzde 16'ya düşürmesiyle altın fiyatlarında değişim yaşandı. Dün kapanışı 533 ile yapan gram altın, güne yükselişle başladı. Gram altın ne kadar arttı? Son dakika Merkez Bankası faizi altını ne kadar etkiledi? Çeyrek altın ne kadar oldu? gibi soruların detaylı cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Gram altın fiyatı ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar?

Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Bu kararla birlikte dolar ve altında artış yaşandı. Peki, gram altın ne kadar oldu? Çeyrek kaç para?

GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu, piyasa beklentisinin üzerinde bir faiz indirimine gitti. 200 baz puan düşürülen politika faizi, yüzde 18'den yüzde 16'ya düşürüldü. Kararın açıklanmasıyla piyasalar hızlandı, Dolar ve altın rekor kırdı. Merkez Bankası'nın faizi yüzde 18'den yüzde 16'ya düşürmesiyle dolar ve altın rekor kırdı. Dolar 9,49'la, altının gram fiyatı ise 541 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Dün itibariyle çeyrek altın 875 lira, cumhuriyet altını da 3.565 liradan satıldı. Merkez Bankası açıklamaları sonra çeyrek altın 882 liraya ulaştı.

SON DAKİKA

YORUM EKLE