banner290

İslam Memiş, Altında yeni rekor için tarih verdi! 'Çifte müjde' diyerek o tarihi bekleyin dedi!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Youtube hesabından paylaştığı 'İki müjde' başlıklı videosunda altında yükseliş beklentisini tarih vererek açıkladı. İslam Memiş'in 7 Aralık için de ayrıca bir 'müjde' verdi.

İslam Memiş, Altında yeni rekor için tarih verdi! 'Çifte müjde' diyerek o tarihi bekleyin dedi!

İslam Memiş'ten gram altın, dolar, sterlin, gram gümüş, ons altın, ons gümüş, Bitcoin için yeni değerlendirmeler geldi. 'İki müjde' başlıklı bir video hazırlayan Memiş, açıklamalarının kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Borsa İstanbul'da beklediğimiz kar satışları başladı. Düzeltmeyi bekliyorduk, biraz daha devam etmesi gerekiyor. Borsa tarafında aşağı yönlü düzeltme hareketleri düşüşlerin devam edeceği anlamını taşımıyor.

Dolar kuru 18.63 ekranlarda, serbest piyasalarda 18.70-72 lira aralığında. Euro TL serbest piyasalarda 19.54-60 lira aralığında.  Euro dolar paritesi 1.0472 seviyesinde. Bir düzeltmeden sonra tekrar yoluna devam edeceğini tahmin ediyorum. Brent petrol varili 83-90 aralığında dengelenmeye çalışıyor. Trend yukarı."

İSLAM MEMİŞ, GRAM ALTIN VE GRAM GÜMÜŞ İÇİN TARİH VERDİ

İslam Memiş, ardından gram altın, gram gümüşle ilgili tahminlerini yaptı. Memiş, gram altında yükseliş için tarih verdi. İşte o açıklama...

"Altının ons fiyatı 1783 dolar seviyesinde. Teknik olarak takip edilmesi rakam 1780-1815 dolar aralığı. Tekrar teknik olarak 1780 dolar destek seviyesi çalışıyor. 1815 dolar direnç seviyesini takip etmeye devam edeceğim. Gram altın 1073-1076 aralığında. Tüm zamanların rekoru 1083 ile kırıldı gram altında. Hem dolar hem ons altından destek alan gram altında yükselişler devam edecek. Önümüzdeki haftalarda 1100'lü rakamları konuşmaya başlayacağız.

"GÜMÜŞTE TOPARLANMA VAR"

Gümüşün ons fiyatında da toparlanma var. 23 dolar seviyesi, 24 ve devamında 26 doları takip edeceğim. Kısa bir düzeltmeden sonra tekrar 24 ve 26 doları bekleyeceğim.  Gram fiyatı 13.90'a kadar yükseldi. Yüzde 1.52'lik değer kaybı var. 14, devamında 16 lira seviyesini takip etmeyi sürdüreceğim.

"BEN 25 LİRA SEVİYESİNİ BEKLEYECEĞİM"

Kripto para piyasasında 17 bin dolar görüldükten sonra 16 bin 905 seviyesinde. Bir sonraki ataklarda 18 bin dolara kadar yükselişlerin devam edeceğini tahmin ediyorum. Sterlin dolar paritesindeki yükseliş de dikkat çekiciydi. 1.2298 görüldü sterlin dolar paritesinde. Elinde dolar bulunanların burada geri çekilme fırsatlarını kaçırmaması gerektiğini uyarmıştım. Sterlin TL kurunda ise 23 lira seviyesi bugün görüldü. 

13-14 lira seviyesinden sterlin alanlara yılsonunda 25 lira bekliyorum deyince hiç kimse inanmamıştı. Ben 25 lira seviyesini beklemeye devam edeceğim.

"7 ARALIK MÜJDESİ"

İslam Memiş, son olarak 7 Aralık için 'müjde' dediği gelişmeyi duyurdu: "Genel itibarıyla pozitif bir haftayı geride bırakıyoruz. ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklenti üzerinde geldi. Dolar endeksi veri açıklandıktan sonra 105,56'ya kadar yükseldi. Dolar endeksi yükseldiği için de altın, gümüş ve paritelerde kar satışları gerçekleşti.

Bir müjdeyle başlamak istiyorum. Bir, biliyorsunuz daha önceki yıllarda yayınlarımda reşat altın basımıyla alakalı birçok köşe yazılarım, söylemlerim oldu. 

Bu konuyla alakalı çalışmalarım oldu. Darphane artık reşat altın basımına başlamıştı ve artık piyasalarda 22 ayar olarak sürülüyor.

Şimdi, bugünkü gelen haber de şu. Darphane artık reşat beşi bir yerde altını da artık 7 Aralık tarihi itibarıyla piyasaya sürecek. Kaos ve karışıklık çözüldü. 

Reşat altınlar artık piyasalarda alım yaparken 21 ayar mı, düşük ayar mı diye söylemesine gerek yok, Darphane'nin bastıkları 22 ayardır.

Bugüne kadar dolaşanların yüzde 90'ı 21 ayar ve daha düşüktü. Artık basılanlar 22 ayar olacağından böyle bir problem yok."

HABER7

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

altını olmayan laramı düğün yapamayanlaramı müjde veriyor saçma sapanlık adam altınlarını evde tutuyor kar ediyor başkalarıda gece gündüz çalışarak düğün için para yetiştiremiyor ve birileri buna müj de diyor çok ayıp

Emre
Emre - 2 ay Önce

Her yorumunda kuru sıkı gibi sıkıyor hedefi varamıyorsun sende ses tabancası gibi sıkıp duruyorsun islam memiş bırak bu işi altın yıl sonu 1400 dıyordun 1100 der oldun o bile olmayacak görünüşe göre milletin elindeki 3 kuruşu yalanlarınla ziyan ettirme bütün yorumlarını oluyorum bütün yorumlarına gülüyorum

SIRADAKİ HABER