KYK borçlarına yeni düzenleme: KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinede açıklayacak!

KYK borçlarına gelen faizler sonrasında gençler büyük tepki gösterirken hükümet gelen tepkilerin ardından harekete geçmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısından sonra yeni bir düzenleme yapılacağını açıkladı. Şimdi herkes KYK borçları ile ilgili yeni düzenlemenin detaylarını merak ederken masada iki seçenek olduğu öğrenildi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan da yeni bir açıklama geldi. KYK borçlarına af gelecek mi? Faizler silinecek mi? İşte detaylar…

KYK borçlarına yeni düzenleme: KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinede açıklayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere KYK burslarıyla ilgili müjde verdi. Öğrenim kredisinin geri ödemesine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından gençleri sevindirecek haberin verileceğini duyurdu. 

Gençlerin beklediği müjde verildi

Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin merakla beklediği öğrenim kredisinin geri ödemesiyle ilgili müjdeyi verdi. Erdoğan, çalışmaların yapıldığı ve Kabine toplantısında ele alınacağını söyledi.

"Hiçbir sorunumuz çözümsüz değil"

Gençleri öğrenim kredisinin faizine kurban etmeyeceklerinin altını çizen Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Dünya, siyasi ve ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye'nin kendini konuşlandırdığı güçlü konumu kabullenmeyenlerden feraset beklenemez. Hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. Son zamanlarda Bay Kemal çıkmış üniversiteli geçlerimizin aldıkları burslarla ilgili faiz yükü bindiriyormuşuz.

"Gençlerimizi faize kurban etmeyeceğiz, açıklamamızı yapacağız"

Faizin düşmanı biziz. İlk Kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamamızı yapacağız. Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Hatta enflasyona kurban etmeyiz. Biz çalışmamızı yapıyoruz, Kabine Toplantımızdan sonra açıklamamızı yapacağız."

ENSONHABER

YORUM EKLE