banner290

Motorine 2 lira 60 kuruş zam gelecek mi? EPGİS'ten jet yanıt geldi!

Akaryakıt zamlarının ardı arkası kesilmezken, bu gece yarısı motorine 2 lira 60 kuruş zam geleceği haberi yayıldı. Böylece gece yarısından sonra motorinin litre fiyatı 30 lirayı aşacaktı. Ancak hakkında soruşturma başlatılınca akaryakıt zamlarını açıklamayı bırakan EPGİS'ten jet yanır geldi. EPGİS çıkan zam haberlerinin doğru olmadığı bilgisini paylaştı.

Motorine 2 lira 60 kuruş zam gelecek mi? EPGİS'ten jet yanıt geldi!

EPGİS, motorine bugün 2,60 TL zam geleceği iddialarını yalanladı. Yarın için ise piyasada oluşacak değerlerin belirleyici olacağı belirtildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) motorine 2,60 TL zam geleceği iddiasına açıklama geldi. "Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır" denilen açıklamada, bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi olmadığı belirtildi. Yarın için bugün piyasalarda oluşacak değerlerin belirleyici olacağı kaydedildi. Twitter'dan yapılan açıklamada, "Bugün için anılan bilgilere itibar edilmemesini ve ilgili kurumdan bu yönde yayın yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmasını bekliyoruz" denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE