Petrol fiyatları sert düştü, akaryakıta çifte indirim müjdesi geldi! Benzin ve Motorine süper indirim geliyor

Petrolün varil fiyatı 11 dolar gerilediği hâlde akaryakıt satış fiyatlarında indirime gidilmedi. Gecikmeli de olsa bir indirim hazırlığı başladı. İşte ayrıntılar...

Petrol fiyatları sert düştü, akaryakıta çifte indirim müjdesi geldi! Benzin ve Motorine süper indirim geliyor

Bent tipi petrolün varil fiyatının 100 doların altına gerilemesi sebebiyle akaryakıt mamûllerinde indirim beklentisi arttı.

Kronos’a konuşan bir kaynak, “Petrol fiyatı düştü. Benzine ve motorine indirim hazırlığı var. İndirim tutarı ve hangi tarihten itibaren geçerli olacağı henüz belli değil.” dedi.

Başka bir kaynak ise, motorine 55 kuruş, benzine ise 70 kuruş indirim yapılabileceğini ve indirimli tarifenin cuma gününden itibaren geçerli olabileceğini iddia etti.

BENZİN 22 TL’NİN ALTINA GERİLEYEBİLİR

Koç Holding’in petro-kimya sektöründe faaliyet gösteren iştiraki Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi’nin (TÜPRAŞ) rafineri çıkış fiyatlarına göre indirim oranı belirlenecek.

İddia edildiği gibi 70 kuruş civarında bir indirimin resmiyet kazanması hâlinde benzinin litre fiyatı İstanbul’da 22 TL’nin altına gerileyecek. Motorin de 55 kuruşluk indirimle 23,95 TL’ye inecek.

29 Temmuz Cuma günü 110,67 dolara kadar yükselen petrolün varil fiyatı 3 Ağustos Çarşamba günü Türkiye saati ile 11.00’de 99,70 dolara geriledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 01:07
YORUM EKLE