banner278

Erciş’te 3 mahalledeki asfalt çalışmaları tamamlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Erciş ilçesine bağlı 11 kilometrelik 3 mahalle yolundaki asfalt çalışmalarını tamamladı. 

Erciş’te 3 mahalledeki asfalt çalışmaları tamamlandı

Kent genelindeki asfalt ve yol çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kentin en kalabalık kırsal ilçesi olan Erciş’teki Salihiye Mahallesi Akyol Tepesi-Deliçay Bağlantı Yolu ile Keklikova-Ergücü Mahallesi grup yolunda asfalt çalışmalarını bitirdi. Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışmalarla sıfırdan yapılan mahalle yollarında stabilize, yarma, dolgu, sanat yapıları, taş duvar, yerinde dökme menfez, altyapı ve sıcak asfalt çalışması yapıldı.

"Erciş’te 14 noktada 25,9 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapıldı"
4,5 kilometrelik Salihiye Mahallesi Akyol Tepesi-Deliçay Bağlantı Yolunda 500 metrelik duvar imalatı da yapan ekipler, 6,5 kilometrelik Keklikova-Ergücü Mahallesi grup yolunda ise sıcak asfaltın yanı sıra yerinde dökme beton menfez ve beton hendekler yaptı. Yapılan çalışmalarla daha güvenli ve modern bir görünüme kavuşan mahalle yolları Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılacak yol çizgileri ve trafik levha çalışmalarıyla tamamlanacak. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, 176 bin 680 civarındaki nüfusuyla kentin en kalabalık kırsal ilçesi olan Erciş’te 14 noktada 25,9 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yaptı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Artarak devamını dileriz.
Artarak devamını dileriz. - 1 ay Önce

Tebrikler...Allah hayırlı etsin. Yol medeniyettir. Bir şehir, bir yerleşim yeri, bir memleket ancak ve ancak yolları kadardır. Belediyelerin onlarca çeşit hizmet ve görevleri vardır ama bunlardan üçü en başta gelir: GENİŞ ASFALT YOLLAR, TEMİZLİK, PARKLAR- YEŞİL ALANLAR.

Takdir ve teşekkürlerimizle
Takdir ve teşekkürlerimizle - 1 ay Önce

Vali bey bir şeyler yapmak isteyen bir yönetici...Benzer şekilde bir şeyler yapmak isteyen makam sahipleri var. Ama bütün makam sahiplerinin, amirlerin, personellerin ve sahadaki çalışanların da yüksek bir gayret, duyarlılık ve vizyonla adeta yüreğini ortaya koyarak çalışması lazım. Çevre yolu, asfalt yollar, kilit taşı döşeli yollar, alt yapı hizmetleri, kaldırımlar, refüjler, kavşaklar, bulvarlar, otoparklar, otogarlar, köprülü kavşaklar, üst geçitler, yağmur suyu kanalları, drenajlar, menfezler, oluklar, istinat duvarları, köprüler, dere ve kanal ıslahları, park ve yeşil alanlar, 20 km'lik sahil şeridi, millet bahçeleri , semt sahaları, semt kütüphaneleri, kapalı semt pazarı çarşıları, yeni mesire yerleri, yeni yüzme alanları, kitapçılar ve sahaflar çarşısı, balıkçılar çarşısı, işportacılar çarşısı, yeni yol ve güzergahlar, tertemiz çarşılar, tertemiz mahalleler, her gün süpürülen cadde ve sokaklar, pırıl pırıl çevre ve doğa, çocuk oyun alanları, modernleşen ve güzelleşen bir şehir, düzenli trafik ağı, ferah çarşılar, düzenli bir kent merkezi, hoş ve bakımlı semt ve mahalleler...Elbette ki bütün bunlarla Van bambaşka bir hal alır, her yıl milyonlarca turist çeker, yatırımlar gelir, istihdam olanakları artar, cazibe merkezi olur, gerçek bir büyükşehir olur. Şehirdeki bütün kurumların eşgüdüm halinde kolları sıvaması halinde bütün bunlar hayal olmaktan çıkıp gerçek olabilir. Zira " insan ölür kalır eseri, eserleri."