banner211

Flaş! Virüs nedeniyle tüm okul ve üniversiteler tatil edildi!

Beştepe'de koronavirüs toplantısı. Koronavirüs nedeniyle okullarda ara tatil tarihi öne çekildi. İlk, orta ve liseler 16 Mart'ta tatile giriyor.

Flaş! Virüs nedeniyle tüm okul ve üniversiteler tatil edildi!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından kameralar karşısına geçti ve alınan kararları açıkladı.

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satır başları;

"Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor.

İLK, ORTA VE LİSELER 1 HAFTA TATİL

İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilecek. Daha sonra 23 Mart itibarıyla da uzaktan eğitimle öğrencilerimizin eğitimine devam etmeleri sağlanacak.

ÜNİVERSİTELERE 3 HAFTA TATİL

Üniversitelerimizle ilgili yine 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta tatil edilecektir.

Fevkalade bir durum olmadığı müddetçe kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne bağlı olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
OKUL YÖNETİMLERİNE ÇAĞRI
OKUL YÖNETİMLERİNE ÇAĞRI - 1 yıl Önce

######## Vandaki bütün ilkokul, ortaokul ve lise binalarında tatil haftası boyunca kapsamlı YIKAMA YAPILSIN. Bütün sınıflar, kapılar, pencereler, kalorifer petekleri, çöp kovaları, bütün sıra ve masalar, bütün WC'ler ve lavabolar, bütün kütüphane ve labaratuvarlar okulların üst katından bodrumlarına kadar deterjanla, yüzey temizleyicilerle, BOL KÖPÜK VE BOL SUYLA YIKANSIN, SÜPÜRÜLSÜN VE SİLİNSİN.

#### Bütün okulların WC'lerine temizlik için taslar konulsun. Lavabolara sıvı sabun kutuları monte edilsin, sıvı sabunla doldurulsun. WC ve lavabolar hijyen ve kullanışlı hale getirilsin.

##### Okul bahçeleri, kamelyalar, banklar ve korkuluklar da yıkansın, silinsin ve SÜPÜRÜLSÜN.

# ##### Okul koridorlarına ve bütün sınıflara temizlik ve hijyenle ilgili yazı ve görseller asılsın.

##### Okullar pırıl pırıl bir hale getirilsin. Yapılması gereken her şey bu tatil haftasında yapılsın. On binlerce çocuğun ve gencimizin sağlığı ve hayatı için ne tedbir gerekiyorsa yapılsın. Valilikler, kaymakamlıklar, Belediyeler, Milli Eğitim Müdürlükleri ve Sağlık Müdürlüğü maddi her imkanı seferber edip bu sürece destek olsun. Tüm okul müdürleri ve idareciler bütün temizlik personelleri hafta boyunca bu işlerle ilgilensinler.

NOT: Tatil dönüşü bunları yapmayan okul yöneticileri görevden alınmalıdır. Okullar eski kir pas, mikrop ve düzensizlikle tatil sonrasına girmemelidir. Okullar bambaşka bir hale getirilmelidir. Veliler ve öğrenciler okulu kirli olan, tedbir almayan, yukarıdaki çalışmaları yapmayan okul yönetimleri hakkında adlî ve idarî makamlara suç duyurusunda bulunma hakkına sahiptirler. Dünya diken üstündeyken Milli Eğitim ve okul yönetimleri de KAPSAMLI TEMİZLİK VE TEDBİR CALIŞMALARI YAPMALIDIR.

NOT: HER OKULA BİR DEZENFEKTE MAKİNESI DE VERİLMELİDİR. BU KONUDA MALİYETTEN VE MASRAFTAN ÇEKİNİLMEMELİDİR.

Abdurrahman Aslaner
Abdurrahman Aslaner - 1 yıl Önce

Bazı okullar berbat halde. 700, 1000, 1500 öğrencinin bulunduğu okulda her zaman yapılan kaba çöpleri alma ve paspas çekme dışında bir temizlik yapılmıyorsa virüsleri nasıl yeneceğiz. Kızımız, oğlumuz hastalanırsa o yöneticiler nasıl hesap verecek?

Ey DIYANET
Ey DIYANET - 1 yıl Önce

Camilerdeki tesbihler toplansın.