banner211

Kabine ilk kez yüz yüze toplandı! Gündemde yasakların kaldırılması var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs sürecinde 9 kez telekonferans yöntemiyle topladığı Kabine toplantısını bugün ilk kez yüz yüze gerçekleştiriliyor. Toplantıda 65 yaş üstü ve 18 yaş altına getirilen kısıtlamalar, düğünler ve koronavirüsle mücadele kapsamında kararların alınması bekleniyor.

Kabine ilk kez yüz yüze toplandı! Gündemde yasakların kaldırılması var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz perşembe günü yapılması planlanan ancak ertelenen kabine toplantısı başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle dokuz kez dijital olarak toplanan kabine, uzun bir aranın ardından Beştepe'de ilk kez yüz yüze yapılıyor.

KISITLAMALAR GÖRÜŞÜLECEK
Toplantının gündeminde koronavirüs önlemleri ve normalleşme süreci de var. Kabine toplantısında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları ile 18 yaş altı 65 yaş üstü kişilere uygulanan kısıtlamalara ilişkin de karar çıkması bekleniyor. Toplantıdan esnetme kararı çıkması bekleniyor. Vatandaşların en çok talepte bulunduğu düğün izinleri konusunun da toplantıda ele alınacak başlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK
Olası yeni tedbir ve normalleşme kararlarının görüşüleceği toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama yapacak.

SON DAKİKA

YORUM EKLE