Meteoroloji il il uyardı: Sıcaklıklar düşüyor, sağanak geliyor

Meteoroloji 3 Eylül 2022 hava durumu tahminini açıkladı, sağanak beklenen iller belli oldu. Önümüzdeki günlerde yurt genelinde sıcaklıklar düşecek.

Meteoroloji il il uyardı: Sıcaklıklar düşüyor, sağanak geliyor

Karadeniz, Marmara ve Ege'nin iç kesimlerinde sağanak beklenirken, özellikle yurdun doğu kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar 5 ila 7 derece inecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler şöyle:

Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın ise kuzey kesimlerde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.”

T24

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2022, 09:48
YORUM EKLE