banner211

Sinan Oğan adaylığı açıkladı kurultay çağrısı yaptı

MHP'li Sinan Oğan kurultay çağrısı yaptı ve MHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Sinan Oğan adaylığı açıkladı kurultay çağrısı yaptı

Milliyetçi Hareket Partili eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, düzenlediği basın toplantısı ile MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Sinan Oğan, MHP yönetimine kongreyi toplaması çağrısı da yaptı.

MHP disiplin kurulu, Sinan Oğan'ı partiden, 'bağımsız faaliyetler içine girmesi' gerekçesiyle ihraç etmişti. Oğan'ın adı, 7 Haziran seçimleri öncesinde MHP Genel Başkanlığı için geçmiş, bu söylentilerin yayılması üzerine o dönemde Iğdır Milletvekili olan Oğan önce MHP'nin milletvekili aday listesinden çıkarılmış, 7 Haziran seçimleri sonrasında ise partiden ihraç edilmişti. Oğan, ihraç kararını mahkemeye götürmüştü. Mahkemenin verdiği kararla Sinan Oğan, Kasım ayı başında MHP'ye yeniden dönmüştü.

Sinan Oğan sosyal medya hesabından bu paylaşımı yaptı:

 

Sinan Oğan, Sinan Oğan kimdir, Sinan Oğan MHP, Sinan Ogan kimdir, Sinan Oğan aday oldu son dakika

 

SİNAN OĞAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI! SİNAN OĞAN KİMDİR?

Sinan Oğan, 1 Eylül 1967 Iğdır doğumludur. Türk stratejik araştırmacı ve 24. dönem MHP Iğdır milletvekilidir.

Azeri olan Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edilmiştir. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesidir. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır. Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibidir. "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir. Açtığı davayı kazanarak ihraç edildiği MHP'ye geri döndü.

 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 14:41
YORUM EKLE