Van Çevre Yoluna kavuşuyor! Van Çevre Yolundaki son durumu Vali Ozan Balcı açıkladı

Van Valisi Ozan Balcı, Van'ın trafiğine çare olacak Çevre Yolu için son durumu aktardı. Yapımı devam eden Çevre Yolunu yerinde inceleyip son durumu aktaran Vali Balcı, Çevre Yolunun 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

ŞEHRİVAN HABERVan’ın uzun yıllardır dile getirilen ve en çok konuşulan konusu olan Çevre Yolu, Van Valisi Ozan Balcı’nın yaptığı açıklama ile bir kez daha gündeme geldi. Vali Balcı, 2010 yılında ihalesi yapılan ve üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen tamamlanmayı bekleyen Çevre Yolundaki son durumu kamuoyu ile paylaştı. Yapımı devam eden Çevre Yolunu yerinde inceleyip son durumu aktaran Vali Balcı, Çevre Yolunun 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

VALİ BALCI, ÇEVRE YOLU İÇİN TARİH VERDİ…

Çevre Yolunu yerinde inceleyen Vali Balcı, son durumu aktararak şunları söyledi: “Bugün Çevre Yolunda incelemelerde bulunuyoruz. Van’ımız için çok önemli, kıymetli bir yapı. Ulaştırma Bakanımız yazın geldiğinde toplantı yaptık. Karayolları Genel Müdürlüğümüzle beraber, buradaki Bölge Müdürlüğümüzle beraber, işçilerimizle beraber Çevre Yolunda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Çevre Yolu Van’ımızın ticareti için, ulaşımı için, geleceği için çok kıymetli, anlamlı. Önemli çalışmalar yapıldı. Allah’ın izniyle inşallah 2023 yılı içerisinde bütün gücümüzle bu yolu bitireceğiz.”

BALCI: 2023 YILI İÇERİSİNDE BU YOLU BİTİRECEĞİZ

Balcı, Çevre Yolunun Van’a sağlayacağı katkıları dile getirerek, “Çevre Yolunun Van’ın ticaretine, ekonomisine, ilerlemesine, gelişmesine, daha da büyümesine çok anlamlı, önemli katkısı olacak. Ayrıca sahil yolunu da yapıyoruz. Onu da ana hatlarıyla bitirdik. Sadece bir kısmı kaldı, onu yapacağız. Onun altına da rekreasyon alanı yaptık mı bir taraftan sahil yolunu yapmak, bir taraftan Çevre Yolunun bitmesiyle beraber Van’ımızın gelişmesine, geleceğine, imarına, ihyasına, ekonomisine, ticaretine çok önemli katkılar sağlayacak” dedi.

“ÇEVRE YOLUNUN VAN’A KATKILARI VAR”

Balcı, Çevre Yolu için canla başla çalışıldığını belirterek, “Yolda da bu sene ustalarımız, mühendislerimiz, mimarlarımız Çevre Yolunda canla başla çalıştı. Hepsine de ayrıca müteşekkiriz. İnşallah bu Çevre Yolu bittiğinde sahil yolu da bittiğinde Van’ın ilerlemesine, gelişmesine, zenginleşmesine çok anlamlı katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2022, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayindir
Bayindir - 2 hafta Önce

Umarim en kisada sona erer ve kamyon, agir vasitalardan bunalan trafik rahat bir nefes alir..

Sayın valimize arz
Sayın valimize arz - 2 hafta Önce

Sayın valimiz Kavurma Mahallesi altından geçen Şamran Kanalı'na paralel ilerleyen bir alternatif yol için geçen yıl zemin hazırlıkları yapılmıştı. Yol, 30 metre genişliğinde olacaktı.Takriben altı yedi kilometre boyunca ilerleyip Eski Edremit Yolu'na bağlanacaktı. Bütün o bölgeleri hem ihya edip geliştirecekti hem de trafiği ciddi şekilde rahatlatacaktı. Hizmete somtuğunuz Hatuniye Caddesi kadar gerekli ve acil bir alternatif yol projesidir. Üstelik tıpkı o yolun genişliğinde olacaktı. Sizden istirhamımız bu yolu da teftiş edip çalışmalarını başlattırınız efendim. Saygılar, hayırlı çalışmalar efendim.

Sayın valimize arz
Sayın valimize arz - 2 hafta Önce

Sayın valimiz Kavurma Mahallesi altından geçen Şamran Kanalına paralel bir alternatif yolun geçen yolun zemin hazırlıkları yapıldı. Yol 30 metre genişliğinde olacaktı. Takriben altı yedi kilometre boyunca ilerleyip Eski Edremit Yoluna bağlanacaktı. Bütün bu bölgeleri hem ihya edip geliştirecekti, hem de trafiği ciddi şekilde rahatlatacaktı. Hizmete soktuğunuz En Hatuniye Caddesi kadar gerekli bir alternatif yoldur. Tıpkı o yol genişliğinde olacaktı. Sizden istirhamımız o yolu da teftiş edip çalışmalırını başlatınız. Saygılar efendim, hayırlı çalışmalar...