banner211

Van Valiliğinden Özalp'teki saldırıya ilişkin açıklama!

Van Valiliği, Özalp İlçesi’nin Mehmetalan Mahallesi yakınlarında vefa sosyal destek grubu kapsamında yardım götüren Özalp Belediyesi ekiplerine saldırı yapıldığını duyurdu. 

Van Valiliğinden Özalp'teki saldırıya ilişkin açıklama!

HABER MERKEZİ: Van Valiliği, Özalp İlçesi’nin Mehmetalan Mahallesi yakınlarında vefa sosyal destek grubu kapsamında yardım götüren Özalp Belediyesi ekiplerine saldırı yapıldığını duyurdu.

Van Valiliği’nde yapılan yazılı açıklamada,”14.05.2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan özalp ilçesi eğribelen mahallesine vefa sosyal destek grubu kapsamında 65 hd 084 plakalı araç ile yardım götüren özalp belediyesi ekibi köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, mehmetalan mahallesi yakınlarında saat 12:00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır” denildi.

Açıklamada, “Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve özalp devlet hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diye belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:49
YORUM EKLE