banner266

Van’da sokak köpeğine canice işkence!

Van’da silahlı 2 kişi tarafından canice işkenceye maruz bırakılan sokak köpeğine Van polisi ve Büyükşehir ekipleri sahip çıktı.

Van’da sokak köpeğine canice işkence!


 

Olay 20 Şubat tarihinde Van’ın İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesi Kıratlı Sokakta meydana geldi. İddiaya göre Kıratlı Sokakta bulunan müstakil bir binanın bahçesinde elinde silah ve el feneri olan bir şahsın olduğu şeklinde 155’e ihbar yapıldı. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri belirtilen adreste inşaat halinde olan binanın çevresinde bulunan güvenlik kameralarını inceledi.

Yapılan incelemede, elinde uzun namlulu silah ve el feneri olan iki şahsın bir süre binanın bahçesinde bulunduğu ve dere yatağına doğru gittikleri görüldü. Ekiplerin çevrede yaptıkları araştırmada yerde yoğun kan izlerinin olduğu tespit edilmesi üzerine kan izleri takip edilerek ateşli silah ile yaralandığı anlaşılan bir köpek bulundu.

Yaralı olarak bulunan köpek tedavisi yapılma üzere polis ekiplerince, Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı Ekiplerine bilgi verildi.

Olay yerine gelen büyükşehir ekipleri yaralı köpeği olay yerinden alınarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların kimlik tespiti ve yakalanması için çalışma başlattı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsansever, hayvansever, doğasever.
İnsansever, hayvansever, doğasever. - 1 yıl Önce

Eğer bu şahıslar bu masum hayvana bu işkenceyi yapmışlarsa bu kişiler mutlaka bulunmalıdır. Namuslu savcı ve hakimler de bu vicdansızlara en ağır cezayı vermelidir. Bu konuda emsal yargı kararları da var. Bu haberin takipçisi olacağım.

Vicdan ve merhamet en yüksek değerlerdir.
Vicdan ve merhamet en yüksek değerlerdir. - 1 yıl Önce

Bu reziller iki kez ceza almalı. Silah bulundurmaktan ve dilsiz masum hayvanın canına kast etmek/ yaralamak suçundan. Bu masum hayvana bunu yapanlar insanlara da zarar verecek tehlikeli ve zararlı tiplerdir.

banner261