NASA teyakkuza geçti... Dev asteroid hızla Dünya'ya yaklaşıyor... İşte Dünya'yı bekleyen büyük tehlike

Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA), Özgürlük Anıtı büyüklüğündeki bir asteroidin Dünya'ya doğru yaklaşmaya başladığını belirtti. NASA'nın asteroide yönelik hazırlıklarını tamamlanırken, haftaya Çarşamba Dünya'nın yakınından geçmesi beklenen dev gök taşı "Potansiyel Tehlikeli" sınıfına alındı.

NASA teyakkuza geçti... Dev asteroid hızla Dünya'ya yaklaşıyor... İşte Dünya'yı bekleyen büyük tehlike

NASA, geçtiğimiz haftalarda Güneş yörüngesinden ve kör noktadan gelen bir asteroidin fark edilemediğini ve Dünya'nın yakınından geçtiğini açıklamıştı. Asteroidi fark edememe konusunda hatasını kabul eden NASA, bu kez erken davrandı.

DÜNYA'YA YAKLAŞMAYA BAŞLADI

Özgürlük Anıtı büyüklüğünde olduğu belirtilen dev asteroidin haftaya Çarşamba Dünya'nın yakından geçeceğini belirtilen NASA yetkilileri, bu kez önlemlerin tamamlandığını ve asteroidin 24.000 mil hızla Dünya'ya doğru yaklaştığını ifade etti.

"POTANSİYEL TEHLİKELİ" OLARAK SINIFLANDIRILDI

Dev asteroid, NASA tarafından "Potansiyeli Tehlikeli" kategorisine alındı. NASA'lı bilim insanlarınca yakından izlenecek asteroidin Dünya'ya çarpması beklenmiyor. Asteroidin Dünya'nın ne kadar yanından geçeceği ise henüz netleşmedi. Ancak bu mesafe NASA tarafından "dikkate değer" olarak adlandırılıyor.

SON DAKİKA

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 09:56
YORUM EKLE