Sılehi Aşiret Lideri Atlı'dan Hakkari'deki STK'lara ziyaret!

Sılehi Aşiret Lideri Mehmet Alayı Atlı, Hakkari ve ilçelerinde bazı kurum ve kuruluşlarla STK'ları ziyaret etti.

Sılehi Aşiret Lideri Atlı'dan Hakkari'deki STK'lara ziyaret!

Sılehi Aşiret Lideri Mehmet Alayı Atlı, Hakkari'de iki gün süren ziyarette birçok STK, kurum ve kuruluş ziyaret etti. Atlı, ziyaret amacının hemşehrilerinin sorunlarını yerinde görüp, ilgili kurum ve kişilere iletmek olduğunu söyledi.


"HEMŞERİLERİMİZE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Ziyaretlerde bulunan Mehmet Alayı Atlı,  "İnsanlarımızın talebini yerinde dinlemek lazım. Biz de mümkün olduğunca herkese ulaşmaya çalışıyoruz; bütün akrabalarımıza, hemşehrilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. İlk hedefimiz insanlarımızı yerinde görüp sıkıntıları yerinde tahlil etmek ve gerekli mercilere iletmektir. İnşallah biz de bunları her yere anlatmaya çalışacağız."

ATLI: İSTİHDAM DA GENÇLERE YARDIMCI OLUYORUM 
Hakkari ve ilçelerinde en önemli sorunun istihdam olduğunun altını çizen Mehmet Alayı Atlı, "Okuyan genç sayısı bu bölgede çok fazla. Gençlerde eğitim düzeyi arttıkça talep de artmaktadır. Bu doğrultuda en fazla istihdam konusunda talep olmuştur. İstihdam konusunda bütün gençlerimize yardımcı olmaya çalışıyorum, bundan sonra da bu böyle devam edecek." dedi.


"HERKESE YARDIMCI OLUYORUZ" 
Aşiret gözetmeden tüm Hakkari'ye hizmet etmeyi şiar edindiklerini kaydeden Atlı, "Aşiretler bu bölgede simgeseldir. Bütün aşiretler birbirine akrabadır. olarak biz bir aşiret; bir aileyiz. Biz de aşiret gözetmeden, Hakkari'deki her vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.


ATLI, BİRÇOK YERİ ZİYARET ETTİ 
Mehmet Alayı Atlı'nın ziyaret ettiği kurumlardan bazıları şöyle; "Yüksekova Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, Yüksekova AK Parti İlçe Başkanlığı, Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü, Yüksekova Kanaat Önderleri, Şemdinli AK Parti İlçe Başkanlığı, Şemdinli Belediye Başkanlığı, Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Şemdinli Kanaat Önderleri, Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Hakkari Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Hakkari İl Başkanlığı, Hakkari Güvenlik Korucuları Derneği"

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 14:10
YORUM EKLE