banner272

Van’da 71 düzensiz göçmen yakalandı!

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada; " Van İl Jandarma Komutanlığınca 12.09.2021 günü saat:06.00 sıralarında Gürpınar-Gevaş Karayolu üzerinde  71 düzensiz göçmeni E.Y. isimli şahıs kendisine ait minibüse bindirirken Jandarma Devriyesinin dikkati sayesinde yakalanmıştır. 

Van’da 71 düzensiz göçmen yakalandı!

Yakalama esnasında minibüs şoförü E.Y. isimli şahıs araçtan inerek yaya olarak kaçmaya çalışırken yaklaşık 500 metre ilerde yakalanmıştır.  Düzensiz göçmenleri sınırdan geçirerek öncülük eden K.P. isimli şahıs kendisini göçmen gibi göstererek aralarına saklandığı anlaşılmıştır. 

Olay ile ilgili minibüs şoförü E.Y. isimli şahıs ve K.P. isimli şahıs gözaltına alınarak, araca el konulmuş, düzensiz göçmenlerin işlemlerinin yapılmasına müteakip ilgili kurumlara teslim edilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir." denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van kaçaklarla anılsın istemiyoruz.
Van kaçaklarla anılsın istemiyoruz. - 4 gün Önce

Sınırdan nasıl geçiyorlar. Gevaş'a kadar nasıl gelebiliyorlar. 50, 70, 100, 150, 200 kişiyi nasıl oluyor da gören olmuyor? Bunlar silahlı bir terörist grup olsa ne olacak? Dolayısıyla 73 kişi değil 3 kişi dahi kaçak olarak sınırlardan girememeli. Kaçakçılar tutuklansın, adli kontrolle serbest kalmasın. Caydırıcı cezalar verilsin. İnsan kaçakçılığı ülkeye, topluma, geleceğe, huzur ve güvenliğimize ihanettir. Bu bir göç değil, istila ve işgaldir. Pakistan, Endonezya, Afganistan ve daha birçok yerden gelen 18-45 yaş arası genç erkekler ülke için her yönüyle risk oluşturuyor.

banner269

banner260