banner290

1. Van Denizi Yarı Maratonu start aldı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10 ülkeden 1353 sporcunun katılımıyla 1. Van Denizi Yarı Maratonu ve Halk Koşusu başladı.

1. Van Denizi Yarı Maratonu start aldı


İlki gerçekleştirilen 1. Van Denizi Yarı Maratonu 21 kilometre, ve halk koşusu 10 kilometre, Van’ın en güzel tarihsel mekânlarını kapsayacak şekilde bu gün saat 09:00’da Eski Emniyet Kavşağından start aldı. Yarışmaya Türkiye başta olmak üzere 10 ülkeden 1353 sporcu kayıt yaptırdı. Yarışmada tüm yaş kategorilerinde 128 dereceye toplamda 100 bin TL ödül verilecek. Yarışmanın sonuç ilanı ve ödül töreni ise aynı bu gün saat 13:00’da Atatürk Kültür Parkında yapılacak.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2022, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir koşu gününde herkesin üzüldüğü ihmaller
Bir koşu gününde herkesin üzüldüğü ihmaller - 6 ay Önce

MELEN CADDESİ ( Van Kalesi ve Van Müzesi yolu) Eski Emniyet kavşağından Van Müzesine kadar neden kaldırımı, refüjü, kaldırım ve refüj taşı boyamaları, aydınlatma direkleri, yol çizgileri açısından yenilenip prestij cadde yapılmıyor? Van'ın en turistik caddesinin bakımsızlığı, kirliliği, eskiliği doğru mu? Sonra Van Müzesini bugün görünce kahrolduk. 10 dönümlük bahçede sulanmadığı için kuruyup sararmış çimler, sulanmadığı için kurumuş on beş tane fidan gördük. Müze bahçesine 100 tane ağaç dikulebilir, o boş alanlar yemyeşil ve ağaçlık olabilirdi. Kral Haldi'den sıkılıp utanmamız lazım.Bir devasa müzenin devasa bahçesi ve alanı ancak bu kadar sahipsiz, bakımsız, ruhsuz ve kuru olabilir. Yine Atatürk Kültür Parkının içinde nice yer hâlâ bakımsız. Lavabo- WC binalarının önü ve çevresi bahardan beri öylece kalmış. Kum ve malzeme olduğu yerde duruyor. Bakım, onarım, yenileme, yeşillendirme, temizlik ve sulama bu kadar mı zor? Tarihe, tarihi mekanlara, yeşile yeşil alanlara, insanların yoğun olarak uğradığı yerlere, turist ve ziyaretçi çeken yerlere lütfen bir bakılsın.