banner278

1100 TL yardım ödemesini kimler ve ne zaman alacak? Başvurular nereden yapılıyor? İşte detayları

1100 TL yardım ödemesi şartları neler, kimler, nasıl başvuru yapabilecek? sorularının yanıtı yardım başvurusunda bulunacak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İhtiyaç sahibi ailelere yardım ödemesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan da açıklama geldi. Tam Kapanma Sosyal Programı ile ilgili bir açıklama yapan Yanık, Peki, 1100 TL yardım ödemesinin kimlere, nasıl yapılacağına ilişkin detayları paylaştı.1100 TL yardım ödemesi başvuru süreci ve yardım ödemesi sorgulama hakkında detaylar...

1100 TL yardım ödemesini kimler ve ne zaman alacak? Başvurular nereden yapılıyor? İşte detayları

KİMLERE VE NE ZAMAN YAPILACAĞI MERAK EDİLİYOR

1100 lira tam kapanma yardım ödemesi ile ilgili haberler ardından gözler sürecin detaylarına çevrildi. Özellikle 1110 lira yardım ödemesinin kimlere ve ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 lira tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıklamıştı.

"Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" adı altında yeni bir yardım programını başlattıklarını bildiren Yanık, "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPILACAK

Aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağını bildiren Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini anımsattı.

Öte yandan Bakanlık tarafından destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi.

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

TC KİMLİK NUMARASI'NIN SON HANESİNE GÖRE YAPILACAK

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.

Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1100 TL yardım başvurusu, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Ancak yoğunluğun önüne geçebilmek için TC Kimlik Numarası'nın son hanesine göre haftanın belirli günleri sosyal yardım desteği için başvuru işlemi alınacak.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

HÜRRİYET

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih canbaz
Fatih canbaz - 7 ay Önce

Fakir

ramazan özdemir
ramazan özdemir - 7 ay Önce

2022 özürlü maş alalara 1100 tl yardım yapılacakmı