banner254

AFAD tarafından Van'a 2,5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), İran'da gerçekleşen depremden etkilenen Van'a 2,5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi.

AFAD tarafından Van'a 2,5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi

AFAD'ın Twitter hesabından, depremin ardından Van'a sevk edilen yardımlara ilişkin yapılan açıklamada, bölgede 178 personel, 36 araç ve 54 iş makinesiyle çalışma gerçekleştirildiği belirtildi. 

Açıklamada, depremzedelere bin 676 aile çadırı, 20 genel çadır, 360 uyku seti, 6 bin 120 battaniye, 616 yatak, bin 288 ısıtıcı ulaştırıldığı, 2 bin 258 kumanya ile 2 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapıldığı bildirildi.

Açıklamada Van'a ayrıca 2,5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildiği kaydedildi.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Afetlerde aman dikkat
Afetlerde aman dikkat - 1 yıl Önce

Allah, peygamber , Kuran aşkına şu gelen trilyonlar, şu gelen çadırlar, yiyecekler, giyecekler, battaniyeler, yatak,-yorganlar,ısıtıcılar, sobalar, halı ve kilimler, diğer bütün yardımlar evleri tamamen yıkılan 350- 400 hane sahibine ve evleri ağır ve orta hasarlı olan yüzlerce hane sahibine ulaştırılsın. Hesaplarda ve depolarda bekletilmesin. Van depreminde herkes şikayetçiydi. Katrilyonlarca ödenek ayrıldı, binlerce kamyon yardım geldi ama aylarca kendi imkanlarıyla oluşturduğu barakalarda kalan binlerce, on binlerce insan aynî ve nakdî hiçbir yardım görmedi. Trilyonlarla malzeme depolarda yandı. Halkın iddiasına göre kurumlar ve kimi sorumlular o vakit sağlıklı dağıtmadı. Çoğunun buhar olduğunu bugün bile birçok insan konuşur durur. Ne olur en üst yetkililer müdürleri, amirleri, alt düzey sorumluları ve organizasyondan sorumlu olanları iyi denetlesin ve uyarsın. Kül hakkıdır, vebasıdır, devletin ve milletin malıdır, afetzedelerin hakkıdır. Her şey yerli yerine hakkıyla ulaşsın. Buhar olmasın. Yurdun her yerinde - Allah korusun- gelişen afetlerde fırsatçılara meydan verilmesin. İnsanımıza sahip çıkalım. Canlar gitti, mallar gitti, evler gitti. Böylesi durumlarda vicdanla, merhametle, iyilikle kenetlenelim. Yetkililerimiz böyle afet ve krizlerde olaya tam olarak hakim olsun. Çünkü insanoğlu ham süt içmiş. Fırsata dönüstüren çıkabilir. Devlet ve millet malı emanettir. Emanetler de zarar görenlere hakkıyla ulaşsın.

Afetlerde aman dikkat
Afetlerde aman dikkat - 1 yıl Önce

Kul hakkıdır, vebaldir, devletin ve milletin malıdır, afetzedelerin hakkıdır. Her şey yerli yerine hakkıyla ulaşsın.