banner278

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, öğrenci yurtlarıyla ilgili açıklama... “Van'da 3 milletvekili ve il başkanımızla konuyu takip ediyoruz”

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, kayıt yapmak için kentte gelen hiçbir öğrencinin yurt sıkıntısı yaşamadığını söyledi.

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, öğrenci yurtlarıyla ilgili açıklama... “Van'da 3 milletvekili ve il başkanımızla konuyu takip ediyoruz”

Kartal, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ve başkan yardımcıları ile Akköprü Mahallesi'nde üyelik işlemlerinin yürütüldüğü mobil aracı ziyaret etti. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Kartal, gazetecilere, Van'da 11 kız ve erkek öğrenci yurdunun bulunduğunu söyledi.

"Yurtlarımıza 7 bin 605 öğrenci yerşleştirildi"

Yurt kapasitesinin 10 bin 220 olduğunu belirten Katral, "Şu anda 7 bin 605 öğrenci kayıtlı. Geriye 2 bin 615 yatağımız öğrenci beklemektedir. Şu anda Van'a gelerek kayıt yapan hiçbir öğrencimizin yurt sıkıntı yok. Yurtlar öğrenci beklemektedir. Van'da 3 milletvekili ve il başkanımızla konuyu takip ediyoruz. Algı operasyonuna kimse inanmasın." diye konuştu. AK Parti heyeti daha sonra İtfaiye Haftası dolayısıyla Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret ederek, persoelin haftasını kutladı.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Gölünü kurtaralım.
Van Gölünü kurtaralım. - 2 ay Önce

Bunlar gerekli ve güzel hizmetler...Vesile olan, emek veren herkese teşekkür ederiz. Fakat Edremit'te de böyle dip çamuru, kirlililk ve koku olan noktalar var. İpekyolu ve Tuşba kıyılarında da kilometreler boyunca adeta kullanılamaz, girilemez, yanından geçilemez durumda yerler var. Bütün bu kirlilik üç ekskavatörün işi değil. En az 20 ekskavatör ve 100 kamyonla kesintisiz her gün çalışılsa altı ayda pırıl pırıl bir gölümüz olur. Fakat bir şartla hâlâ temizlenmeyi bekleyen Şamran, Kurubaş, Akköprü ve diğer dere ve kanallar, arklar ve su akıntılarının tamamında kapsamlı ve titiz bir temizlik yapılmalı. Sadece şu Şamran Kanalına Seyit Fehim Arvasi İmam Hatip Lisesi civarlarında, Süphan Mahallesi civarlarında bakın ne demek istediğimiz anlaşılır.